Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Kurczak w słodkiej marynacie z figami i brukselką

08.10.2012 00:12

Znacie marynatę do karczku Okrasy ? Pewnie tak :), w końcu LIDL to obecnie podstawa żywieniowo-alkoholowa :P



Piersi kurczaka, faszerujemy czosnkiem (nacinamy i wkładamy po 2-3 ząbki), w moździerzu ucieramy ziarna kolendry z cynamonem, dodajemy miodu i oliwy, odrobinę ostrej pasty paprykowej, rozmasowujemy po mięsku i odstawiamy ... jak zawsze im dłużej tym lepiej :)

Owijamy piersi w plastry szynki szwardzwaldzkiej i do piekarnika (180 stopni 20-30 minut) , w międzyczasie gotujemy brukselkę :) Na talerzu przekładamy kawałki pociętej piersi plastrami fig, posypujemy tłuczonymi pistacjami i startym serem.



Wino ? Hmmm ... miałem ochotę na beczkowe Chardonnay lub treściwego Rieslinga ..., ale miałem jedynie czerwone wina od Zbyszka ;), poszło Syrah z Argentyny, nie narzekałem, w sumie biorąc pod uwagę marynatę i szynkę ... był to przyzwoity pomysł.

08.10.2012 10:24
Twoje zdjęcia są niesamowite ;)
Powinieneś kiedyś zebrać je wszystkie i wydać książkę kucharską

Wracając jednak do Lidla to byłem w nim wczoraj z okazji Gran Derbi na które zaprosiliśmy kilku znajomych, a w niedzielę wieczorem kupić świeże, ciepłe pieczywo można chyba tylko u Okrasy i Pascala ;)
Moją uwagę przykuła nowa propozycja Pascala czyli grillowany łosoś z purée z jabłek i kopru włoskiego. Pomyślałem czemu nie... ale łosoś już "wyszedł"... Miła pani powiedziała mi, że był tylko do południa :] Wina wróciły już na półki, więc winne stoisko nie świeci pustkami. Wziąłem chablis za 29,99 zł - zobaczymy.

08.10.2012 11:18
Dzięki, ale jak patrze na zdjęcia znajomych to raczej, to mocno przeciętnie wygląda, pooglądaj zdjęcia Perfetto https://www.facebook.com/pages/PERFETTO-SMAKI-WINO-PODRÓŻ...
lub Kwestii Smaku https://www.facebook.com/kwestiasmaku/photos_stream ... ale skubańce maja więcej rekwizytów, za którymi dopiero się rozglądam i robią potrawy specjalnie pod zdjęcia, to tak jak zaobserwujesz obecnie w pokazach Lidla , jaka jest różnica między zdjęciem reklamowym, a tym co chłopaki zrobią na koniec, niestety moja Szanowna Konkubina zawsze krzyczy "dawaj zanim wystygnie !" , więc mam 30 sekund na zdjęcie :P jedynie zdjęcia z przygotowań moge robic spokojnie :D

Fakt, że LIDL ta promocją nieźle ogałaca półki, jak jestem ich wiernym klientem kulinarnym od ponad roku to takich czystek nie widziałem :), odpuszczam, zawsze 2-3 dni od "pokazów" potem jak już uzupełnią półeczki można wracać

08.10.2012 11:52
Może tak samo jak z winamiPodjadę jutro i zobaczę z ciekawości.

10.10.2012 09:49
Kolega Dominik ma faktycznie talent kulinarny i fotograficzny, lepiej niech więcej talentow nie ujawnia bo kompleksów się nabawię. Pewnie zęby też artystycznie leczy:).

10.10.2012 10:43
Daj spokój, bo się zarumienię ... niestety w obu przypadkach jeszcze dużo praktyki potrzeba ;), ale jeśli chodzi o ostatnią sprawę ... wpadniesz na przeglądzik ;)

10.10.2012 11:22
Dominik, a może popełnisz kiedyś tekst na temat: wino czerwone vs. zdrowe, piękne i lśniące zęby? :)

10.10.2012 17:19
dominikw napisał:

Daj spokój, bo się zarumienię ... niestety w obu przypadkach jeszcze dużo praktyki potrzeba ;), ale jeśli chodzi o ostatnią sprawę ... wpadniesz na przeglądzik ;)


Ha ha - na kolegę z forum z zębami - przenigdy:) - ale Twoja skromność w kwestiach kulinarnych jest głęboko przesadzona. A propozycja Pawła jest bardzo ciekawa - skoro wino wpływa korzystnie na ciało oraz umysł - a taniny mają wręcz zbawienny wpływ na układ krwionośny i niski cholesterol - to może rownież na zęby (i nie mam na myśli osadu, bo to przejściowy problem):)

10.10.2012 19:06
Moge popełnić od razu 20% rabatu na wybielanie dla członków NW :D

10.10.2012 21:36
Nooo, prawie jak groupon ;)

10.10.2012 23:00
Ale dałbyś taki rabat, aby z Warszawy opłacało się jechać ;)

11.10.2012 10:20
o.k. :) odliczam bilety Intercity za okazaniem :P , bo inaczej przyjedziesz jakąś furą palącą z 40 na 100 i będę Ci musiał dopłacać :P


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem