Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Pieczona dorada w marynacie ze skórki cytrynowej i czosnku

09.12.2012 00:21

Dorada w całości oblana oliwą, nasmarowana czosnkiem i startą skórką z cytryny.
Na razie marynuje się w lodówce, a jutro wyląduje w piekarniku ;)

09.12.2012 16:05
Hmm zastanawiam się, czy kiedyś marynowałem rybę dłużej niż 1-2h ... daj znać, czy nie przeszła zbytnio cytryną/czosnkiem ?

09.12.2012 19:36
Przez skórę to bardzo niewiele przechodzi, można marynować do woli. W końcu ryba nie przesiąka :) Przez środek lepiej. Ale faktycznie doba w marynacie? W takiej ilości cytryny to będzie jakieś ceviche :) Chyba więcej ryba zyska na tym, że będzie dobę świeższa niż że zamarynowana.

09.12.2012 21:29
A to ciekawe co piszecie o marynacie. Ja zazwyczaj marynuję rybę jakieś 12h wczesniej. Wczoraj zrobiłem to późnym wieczorem i dzisiaj przygotowałem ją na obiad - wyszła rewelacyjnie. Czosnek i skórkę z cytryny dałem zarówno do środka dorady jak i na zewnątrz.

09.12.2012 21:32
Może kiedyś zrobię sobie porównanie: 12h vs. 2h.
ps. dorada była z leclarc'a - nie dosyć, że mają super wina to jeszcze dobre, świeże ryby ;)

10.12.2012 10:14
Wiesz, sok cytryny dosłownie gotuje rybę (ścina białka).

Z rybami w Leclercu to niestety jest różnie (znaczy z ich świeżością). Ale na ogół jest OK. Polecam tam zwłaszcza atlantyckiego dorsza, fantastyczna ryba, o wiele lepsza niż bałtyckie dorszyki półsłodkowodne. Ale i tak Leclerca jeśli chodzi o ryby kładzie na łopatki Auchan, tam jest wszystko, łącznie ze "skrzydłami" płaszczki, łupaczem, piotroszem, turbotem itd. Są też sardynki. No i doskonałe mule (holenderskie, nie hiszpańskie). Znacznie większy wybór niż w Leclercu. Całe szczęście że Auchan kupił Reala (a nie np. na odwrót)

10.12.2012 12:25
Dlatego w ogóle nie wyciskałem cytryny, a kombinowałem ze skórką.
Co do Auchan to potwierdzam - ryby mają najlepsze. Tylko nie chce mi się tam nigdy jechać - korki na Puławskiej doprowadzają mnie do szału ;]

10.12.2012 16:19
No więc teraz będzie też na Puławskiej, ale ze 3 km bliżej :)

10.12.2012 17:13
Masz na myśli to co powstanie w miejscu Reala? Jak tak to rewelacja ;)

10.12.2012 22:14
Z marynata popieram Reuptake, staram się kupowac rybe tego samego dnia co robie, szkoda każdego dnia, i tak bidula z reguły mam do nas kawał drogi, a przeciez najlepsze są takie od raz po wyłowieniu. Ja nacieram środek na krótko.

Dobre ryby w Auchan ? To mnie zaskoczyliscie, nie widziałem tam nigdy nic wartego uwagi :(, dla mnie jesli chodzi o ryby tylko Makro.

10.12.2012 22:16
Zapomniałbym o fotce po wyjęciu dorady z piekarnika
Przed podaniem zrobiłem sos z czosnku przesmazonego na maśle. Do ryby piliśmy białe el coto.

10.12.2012 22:17
Mi fajna tarta wyszła wczoraj niby "świateczna"( kapusta, pieczarki ) wrzucę w środę.

10.12.2012 22:19
I rybka

10.12.2012 22:27
a gdzie listek mięty ;)

10.12.2012 22:44
Właśnie! Muszę kupić do swojego kuchennego ogródka miętę w doniczce, bo na razie mam bazylię i rozmaryn.
A wracając do Auchan to możliwe, że jest tak jak z leclerciem. Jeden jest lepszy, a drugi gorszy ;)
ps. pamiętam, że oprócz makro polecaleś kiedyś jeszcze jakiś inny sklep w którym bodajże kupujesz m.in. malże.

10.12.2012 23:27
Paweł napisał:

Masz na myśli to co powstanie w miejscu Reala? Jak tak to rewelacja ;)


No tak, przecież po to kupili.

10.12.2012 23:28
dominikw napisał:
Dobre ryby w Auchan ? To mnie zaskoczyliscie, nie widziałem tam nigdy nic wartego uwagi :(, dla mnie jesli chodzi o ryby tylko Makro.


Nie jest gorszy wybór niż w Makro. Oj, znowu marzę o płaszczce :)

10.12.2012 23:32
Paweł napisał:

Właśnie! Muszę kupić do swojego kuchennego ogródka miętę w doniczce, bo na razie mam bazylię i rozmaryn.


Ja do dorady to na ogół tymianek. Zresztą dorady niebrzydkie są i w Biedronce. Dużo taniej niż np. w Leclercu, a jak są świeże, to nie są gorsze.

PS. Jest coś takiego w Leclercu jak konger. UNIKAĆ.

Natomiast w ogóle to mi bardziej labraksy smakują, z takich popularnych morskich ryb.

12.12.2012 20:53
Labraks o.k. ... a jadłeś reuptake barramundi ? Polecam świetna, zwarta rybka, albo standardowo przygotowywana, albo polecam bardzo przepis od Wojtka -> http://www.nasze-wina.pl/forum/topic/1/804/

12.12.2012 21:51
Chyba jadłem, ale sam nie robiłem.

14.12.2012 11:04
Takie coś znalazłem dzisiaj w metrze ;)

Smacznego - te ryby i owoce morza nie są przełowione, a ich połowy nie szkodzą środowisku. Możesz je kupować i jeść ze smakiem.
Uwaga! - Połowy i hodowla tych gatunków szkodzą środowisku. Ogranicz ich spożycie.
Nie kupuj! - Tych ryb i owoców morza nie kupuj! Na skutek nadmiernych połowów grozi im wyginięcie, a ich połowy szkodzą środowisku.

14.12.2012 13:12
widzisz nie jestes EKO :) a co tam jest napisane przy Pandze i Tilapie ? ... że to nie ryby już

14.12.2012 13:34
** hodowla w trakcie zmian - na drodze do certyfikacji ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem