Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Degustacja w Vinaresie - Merlot kontra Cabernet Sauvignon - 9 listopada 2009 r.

25.12.2009 15:56

Dość dużo czasu upłynęło od degustacji w Vinaresie, ale obowiązek nakazuje mi podzielić się wrażeniami z tego wydarzenia.

Cenię bardzo Pana Sławka Chrząstowicza za jego wiedzę i fachowość, ale jednak ostatnio nie radził sobie z rozhukaną salą pełna gości. Stąd moje zainteresowanie jak wypadnie na poniedziałkowej degustacji.
Temat był niezwykle interesujący – merlot kontra cabernet, a wydarzenie miało miejsce 9 listopada 2009 r.
Sam pomysł ciekawy, grono gości kameralne..
Tym razem pozostaliśmy pod wrażeniem prowadzącego. Duża fachowość, głęboka wiedza i współpraca z gośćmi sprawiły na nas jak najlepsze wrażenie.
Wina były dobrane ciekawie – trzy pary merlot vs. cabernet sauvignon i jedno cuvee tych dwóch szczepów.
Moje typy z zaproponowanej listy to:
Merlot 2004, Weinert, Mendoza, Argentyna – po prosty lubię wina od tego producenta
Songe 2003, Chateau Puy Servain, AOC Montravel, Francja – wino o bogatym smaku, cuvee merlot (90%0 i cabernet franc (10%)
Ze zdumieniem stwierdziłem, że preferuję merlot, ale może wybór win spowodował, że te właśnie bardziej mi smakowały.
Dobra szkoła dla wielbicieli wina na każdym poziomie dojrzałości.
Chyba tu jeszcze przyjdziemy.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem