Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Żaba w winnicy"

Zobacz komentowany obiekt

21.01.2013 10:17

A ja się cieszę, że w Żabkach coś się zmienia, ponieważ często są to najbliższe miejscu zamieszkania sklepy. Jeżeli będą się w nich pojawiały lepsze wina lub... inne niż CR, Varna to zapewne od czasu do czasu kupię tam jakąś butelkę.

21.01.2013 10:40
A wracając do ocen to zgłaszam sprzeciw... Ocena "1" dla Brunello oznacza wino zepsute, do wylania. Tym bardziej po przeczytaniu innych recenzji tego wina na wspomnianych stronach/blogach jestem w kropce. Czy to było to samo wino? Nie ładnie... oj nie ładnie.

21.01.2013 12:23
Znasz Michała ... lekko z Nim nie ma :P

21.01.2013 12:46
A może zróbmy ranking "moje najgorsze wino"?
Czasami zdarza się wypić coś co nie spełnia oczekiwań, ale często pamięta się "TO JEDNO"
Ile jest "jedynek" w Bazie?

21.01.2013 13:16
No OK, ale w naszej portalowej punktacji jedynka oznacza wino "do wylania", czyli takie którego raczej nie pijemy ;)

W bazie jest 14 jedynek (na 7823 ocen).
ps. a może Michał nie lubi drogich win z dyskontów? :)
Tutaj podobna ocena: Grand Cru Classe Saint Emillion Grand Cru Chateau L’Arrosse 1998

21.01.2013 13:31
Lista wszystkich jedynek:

Ageno Emilia La Stoppa 2007 - WineMike (95 PLN)
Zgniła kwasowość, kloaka w najgorszym wydaniu, niestety długie i trudno zabić posmak. Cena jest ponurym żartem. Nieśmiesznym.

Brunello di Montalcino Uggiano 2007 - WineMike (69,99 PLN)
To nawet koło Brunello nie stało, nic z apelacyjnych wartości, aromatów, zero terroir!

Cabernet Vin de consum curent Garling 1999 - Krzysztof (40 PLN)
Smak starej ścierki pomieszany z octem. Może jest to wynik złego przechowywania.

Chardonnay Prato Grande DeAngelis 2010 - Marcel (27 PLN)
Perfumowany szczoch:( bleeeee

Chardonnay reserva priada Fundo la Esperanza dla Lidla 2008 - Kieliszki Eisch
Typowy przykład złej wynifikacji. Wysoka zawartość alkoholu zabija smak.

Chardonnay Vitis Pezinok 2006 - Paweł (15,64 PLN)
Chyba po raz pierwszy wylałem CAŁĄ butelkę do zlewu. Już sama bursztynowa barwa nie zapowiadała nic dobrego. W zapachu konfitura jabłkowa, a w smaku kwas, alkohol... Obrzydliwe. No nic, taniec z gwiazdami obejrzę z browarkiem

Chateauneuf du Pape Carmagnac 2003 - Krzysztof
Ocet, korek wyglądał dobrze.

Egri Bikaver borban az igazhag Spółdzielnia Durchacz 2009 - Kieliszki Eisch
Wino otrzymane w prezencie od Węgrów. Chcieli się chyba zemścić, że coraz mniej ich wina kupujemy. Ale to Egri przypominało najgorsze czasy socjalizmu. Po pierwszym łyku poszło do zlewu.

Grand Cru Classe Saint Emillion Grand Cru Chateau L’Arrosse 1998 - WineMike (149,99 PLN)
To nie żart, C-Z-T-E-R-N-A-S-T-O-L-E-T-N-I-E wino w markecie za prawie 150 zł! Przecierałem oczy ze zdziwienia, bo po degustacji tego wina miałem wrażenie, że okrutnie sobie z zebranych zadrwiono. Płaskie, bez wyrazu, czemu?

Nebbiolo d'Alba Toso 2007 - Paweł
Wg mnie wino było już schyłkowe. Barwa ceglana wpadająca w brąz. W smaku dominowała kwasowość i alkohol. Do wylania.

Shiraz Cabernet Rose Marks & Spencer Los Nucos 2009 - Paweł, Sławek (11,20 PLN)
Wino do wylania...

Spain Red Wine Selected by Tesco - Paweł, zlaq (7 PLN)
P: Kupiliśmy to wino do ugotowania w nim śliwek. Z ciekawości spróbowałem i nie nadaje się do picia. W kieliszku wygląda jak rozwodniony kompot z wiśni, w nosie tylko alkohol, a w ustach kwas - wyplulem. Może wywar ze śliwek będzie lepszy
Z: Będę polemizował. Wino nadaje się do picia.. Ale wyłącznie na pustyni, gdy brak wody w bukłakach.. :) Wino fatalne. Śliwki zaś były wyborne.

Vinho Regional Lisboa Sottal 2010 - Paweł, zlaq
P: Wino było korkowe. Pachniało mokrą ścierką, chemią, mokrym kartonem. W smaku? Z ciekawości spróbowałem... i nie było najgorsze ;)))
Z: Korkowe wino nie może być dobre... I nie było.

Zinfandel Rose Marks & Spencer Clear Lake 2009 - Paweł, Sławek (16,80 PLN)
Nie powinno się pisać o winie, że jest obrzydliwe, ale to właśnie takie było... Wino tylko i wyłącznie do wylania.

Vino Novello Montelvini Venegazzu 2008 - Paweł, Oscarowiec (39 PLN)
P: Novello... Jak co roku Włosi obchodzą święto swojego wina, więc dlaczego nie cieszyc się z nimi i nie spróbowac ich wina. Ja się skusiłem, kupiłem i rozczarowałem. Kupując wino tegoroczne nie spodziewałem się nadmiernego "szału", ale wspominając poprzedni, bardzo owocny rok miałem nadzieję na coś lepszego. Niestety.. Chciałem wystawic 1, ale z racji tego, iż jest to Novello - dwója.
O: Okropnosc - kiedyś zostałem nim poczęstowanym we włoskiej restauracji z okacji święta Novello i ? Załamałem się, obrzydliwe, gazowane - chciałem nim podlac kwiatek, który był obok, ale zrobiło mi się go trochę przykro :)

Shiraz Cabernet Western Creek 2007 - Paweł, Just
P: Wino albo do wypicia jednym dużym haustem, albo do wylania. Dla mnie było obrzydliwe, choć przebrnąłem przez jeden kieliszek ;]. Kwaśne, nijakie, brakowało mu wszystkiego. No może kolor był taki jaki powinien być.
J: Wino nie do picia.

21.01.2013 13:32
Swoją drogą całkiem zabawne są niektóre z tych komentarzy

21.01.2013 13:36
Dwa ostatnie mają ocenę delikatnie powyżej 1.0 ;)

21.01.2013 15:56
ej a gdzie moja 1 dla Varny :)
Tu sie dopiero wyżywamy na koledze co dał 8 :P http://www.nasze-wina.pl/core/wine/8784/

21.01.2013 16:02
Varna ma niezłą średnią, więc nie została uwzględniona ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem