Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Co w kuchni pachnie?

10.05.2013 16:53

Co tam u Was dzisiaj w kuchni pachnie (lub pachnieć będzie:))

U mnie dziś risotto ze szparagami i cukinią...

10.05.2013 18:21
A pochwalić się przepisem można? :)
Ja od dłuższego czasu przymierzam się do powtórki prostego bolognese plus Sangiovese,
poza tym notoryczny brak czasu- co wybrać, praca, znaczki, ogródek czy kuchnia? ech....

10.05.2013 21:22
Wczoraj miałem okazję jeść szparagi z sosem maślano - winnym zroszone balsamico w St Antonio (http://www.stantonio.pl/menu/przekaski?start=6). Bardzo ciekawe (w szczególności sos) :)

11.05.2013 13:57
Miśku nie czy można, tylko trzeba, należy, powinieneś :) U mnie od tygodnia nuda , nie mam czasu i w kółko szparagi z jajkiem sadzonymCo w.w przepisu , miałem robić cos podobnego z przepisu mlanuszka/konwalia - masełko/oliwa z czosnkiem, szpinak, szparagi, wino ... i znowu zagęścić masłem... ale miałem za dużo rzeczy i wyszło to co widać na FB :P

12.05.2013 15:34
Przepis: szparagi zielone pokrojone plus cukinia też pokrojona na ok 5 min na oliwie, zdjąć z patelni dodać masło na to szalotka na to ryż do risotto potem wino (szklanka) i rosołek (zrobiłam rosołek z dodatkiem szparagów) ok litra. I Tak pół godziny zabawy w dolewanie rosołku. Potem dodajemy szparagi z cukinią pieprz sól świeży tymianek i jeszcze 5 minut. No i na talerz podypać parmezanem i świeżo zmielonym pieprzem

Do tego genialnie się komponowało Vinho Verde Torre de Menagem 2012

14.05.2013 23:35
o kurcze ... ale bym wciął takie risotto :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem