Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Wino - skąd brać informacje ?

17.05.2014 20:09

Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwsze post. Dobry zwyczaj każe się przywitać, a więc:
Witam Was wszystkich serdecznie!.

Jeśli chodzi o wino gronowe to niestety ale jestem zielony w temacie ale chciałbym to zmienić :) . To znaczy, chciałbym posiadać podstawową wiedzę, aby czytając etykiety win, wiedzieć jak dane wino może smakować, po prostu żeby trochę czuć temat, mieć wiedzę na temat szczepów, rodzajów wina itp.

W związku z tym chciałbym zapytać, czy możecie polecić jakieś darmowe poradniki / strony internetowe skąd mógłbym te informacje czerpać.

Za okazaną pomoc z góry dziękuję,
Pozdrawiam :) .

18.05.2014 20:03
Serdecznie witamy! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami odnośnie czytania etykiet win, regionów (Przewodnik po..) i rodzajów szczepów (5 rzeczy o..). Naturalnie istnieją sztandarowe pozycje z których część opisana jest w dziale 'Książka z winem w tle", np. Jak to wypić, Wino dla bystrzaków, Atlas Win i wiele innych.

Odnośnie godnych polecenia stron www - Decanter i Drinks Business, na początek powinno wystarczyć... i naturalnie www.nasze-wina.pl!

19.05.2014 20:32
Ok, a czy miał ktoś z Was do czynienia z książką "Wino - jak zostać znawcą" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/162360/wino-jak-zostac-znawca ? Bo ostatnio widziałem w księgarni za 29 zł więc nie najdrożej. Lub ewentualnie czy możecie polecić jakąś inna konkretną pozycję, ale też raczej w podobnej cenie, nie chcę na razie jakiegoś ogromnego atlasu za 200 zł.

Pozdrawiam :) .


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem