Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Tablica ogłoszeń - Szukam firm do budowy piwniczek z winami

12.07.2010 19:38

nieaktualne

12.07.2010 20:06
Panie Mateuszu, a co to znaczy tworzyć piwniczki od A do Z. Mógłby Pan rozwinąć temat.

14.07.2010 13:12
Panie Krzysztofie moze ja pomoge w temacie tworzenia piwniczek.Jest bardzo wiele aspektow tworzenia piwniczek. Z wlasnych doswiadczen moge powiedziec ze nie jest to takie latwe gdyz do budowania piwniczki (nie wiem czy ma byc to domowa czy profesjonalna do lokalu-ale zasady sa bardzo podobne).Jedna podstawowa zasada budowania bodegi jest polozenie nie moze byc to miejsce gdzie wino ma kontakt zwszelkiego rodzaju zapachow drgan -i co jest bardzo wazne musi utrzymywac temperature ok 10-17 stopni C .Wazny jest tez stopien wilgotnosci od 60 do 80 procent.Najlepsze piwniczki spelniaja swoja role gleboko pod ziemia.Jesli jest to nie mozliwe rozwiazaniem jest klimatyzowana szafa winna.Swiatlo jest tez waznym elementam moze ono byc duzym zagrozeniem zwlaszcza win bialych i win musujacych .Najlepiej jesli piwniczka utrzymana jest w polcieniu.Najlepszym owietleniem bedzie zarowka o mocy ok 60W.Budujemy odpowiednie polki wazna rzecz jest aby nasze wino lezalo w pozycji tak aby wino mialo kontakt z korkiem wtedy mamy pewnosc ze korek nam nie schnie.Fajne bylo by jesli jest to duza piwnica z duza iloscia win zrobic ksiege win...ulatwia to odnalezienie danego wina..mozemy zrobic to krajami rocznikami czy szczepami.Najlepsze zostawiamy na koncu czyli zakupy odpowiednich win z odpowiednich regionow winniarskich.Ja osobiscie polecam region Rioja ktory nadaje sie swietnie do lezakowania.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem