Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Wino. Kurs wiedzy Kevin Zraly - zna ktoś ?

06.12.2010 10:46

obrazek
Na mikołajki dostałem książkę Wino. Kurs wiedzy Kevin Zraly, ktoś posiada, zna ? Zanim zacznę lekturę jakieś opinie ? :)

06.12.2010 19:15
Niestety.:( Może skrobniesz krótką recenzję jak przeczytasz?

06.12.2010 21:56
skrobnę, skrobnę ... tyle, że :
a) to spora książeczka , więc trochę mi to zajmie :(
b) liczyłem, że ktoś z większym doświadczeniem niż ja się wypowie, bo cześć rzeczy pewnie wezmę za pewnik a może tak nie być :)

07.12.2010 09:06
obrazek
Nie spotkałem się do tej pory z ww. książką... :] Ale za to mogę polecić inną, bardzo dobrą:
"Wino" Domine Andre
http://www.empik.com/wino-domine-andre,prod22460329,ksiazka-p
Jest to dosyć spore kompendium wiedzy

08.12.2010 13:14
Tia ...to się nazywa bestseller którego nikt tu nie zna :P, ale pod kursem nawet Parker się wypowiedział się pozytywnie , wiec mam nadzieję na dobrą lekturę

12.02.2011 15:41
Jak dla mnie to pozycja przydatna dla każdego winomaniaka. A tutaj link do recenzji tej książki na moim blogu - Kevin Zraly "Wino: Kurs wiedzy"

12.02.2011 18:43
Znam. Leży przede mną.

To jednak nie jest książka do przeczytania (tak jak np. Atlas Win Świata Jancis R.), ale ti jest ogromny zasób wiedzy, do którego [w miarę potrzeby] trzeba wracać, i wracać i wracać.

Ponadto Zraly jest typowo amerykańskim autorem którego język przemawia od razu nawet do największych laików winiarskich. Kawa na ławę, jak dla dorosłych dzieci.

Absolutnie polecam.

v.


16.02.2011 13:07
Bardzo się cieszę bo mi się podoba i brnę ..brnę ... dalej z rozkoszą :)

26.03.2011 22:42
obrazek
Dominik, Ty dostałeś na mikołajki, a ja dzisiaj :)

Czeka mnie dłuuuuuga lektura.

26.03.2011 22:58
Dokładnie przedwczoraj skończyłem czytać. Wszystko !
Zraly jest doskonały. Podobnie do innych autorów amerykańskich (Mary Ewing-Mulligan, Ed McCarthy) tłumaczy wszystko prosto, "po chłopsku". Z "reszty świata" chyba tylko Oz Clarke im dorównuje.
Mnie osobiście właśnie u autorów amerykańskich razi totalna fascynacja Kalifornią. To samo ma Zraly. Z kolei zabrakło mi Prowansji i Friuli, ale za to Burgundia......miodzio.
v.

27.03.2011 19:23
To mi jeszcze sporo zostałoskacze po regionach w zależności na jaką degustację się wybieram, ale ma Pan racje Panie Adamie, za dużo USA, za mało wielu, wielu doskonałych regionów z UE ... ale aż strach myśleć jaką ta książka będzie miał kiedyś objętość, jak Kevin doda resztę

03.05.2011 22:52
Witajcie. Jak ma się ta książka do książki tego samego autora pt "Wino. Pełny wykład". Przytoczona przeze mnie pozycja jest sporo tańsza. Zastanawiam się czy jest to zdublowanie wiedzy, a cena wynika z nowszego wydania i chwytliwej nazwy "Kurs..." czy może Kurs jest obszerniejszy merytorycznie, inny...? I czy decydując się na "Kurs..." można już zrezygnować z tej przytoczonego przeze mnie tytułu.
Pozdrawiam!

04.05.2011 11:22
tyszer88 napisał:

Nie spotkałem się do tej pory z ww. książką... :] Ale za to mogę polecić inną, bardzo dobrą:
"Wino" Domine Andre
http://www.empik.com/wino-domine-andre,prod22460329,ksiazka-p
Jest to dosyć spore kompendium wiedzy

Według mnie to najlepsza książka dostępna w języku polskim, a praktycznie mam wszystko co ukazało się u nas. Bardzo dobrze i kompetentnie pisze też Hugh Johnson i Jancis Robinson.
Minusami tych wszystkich książek jest to, że większość opisywanych w nich win jest niedostępnych w Polce i dla większości Polaków (ceny!!!)

04.05.2011 11:32
Szukam książki na prezent, która ma dopełnić właśnie "Wino" Andre Domine. "Wino" Andre Domine to póki co jedyna książka o winie, którą posiada ta osoba. Myślałam też o wspomnianym przez Ciebie "Wielkim Atlasie Świata Win", ale wydaje mi się, że jest to dublowanie informacji (Wino" A. Domine i "Atlas..." - dotyczy regionów).

Dlatego zastanawiałam się m.in. nad K. Zraly (którego dotyczy wątek, a o moich dylematach jest w innym wątku, nie będę tu się nad tym rozwodzić). Przeczytałam recenzję zaprezentowaną wyżej i wszystkie komentarze... Myślę, że to będzie dobry wybór.

04.05.2011 14:39
Najtaniej książkię Andrego kupić w księgarni amazonka.pl Ostatnio kupiłem tam 2 sztuki po 80 zł!!!

04.05.2011 17:43
Faktycznie - 75 zł! Ale staniała...

04.05.2011 20:09
Ksiażka K. Zraly to jeden z najlepszych prezentów jakie dostałem :) , więc polecam :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem