Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Kraków - Winomam. Degustacja Win z Moraw 26 i ...25 lub 27 luty.

10.02.2011 10:24

Na sobotę 26.02 brak miejsc, ale rozważana jest druga edycja 25 lub 27 lutego. Cena 50 zł.

Müller Thurgau
Veltlinske Zelene (Grüner Veltliner)
Muskat Moravsky
Palava lub Aurelius
Hibernal
Merlot
Cuvee Baloun

"... Ten zestaw może się jeszcze kosmetycznie zmienić. Oferta jest dość szeroka, a chcielibyśmy pokazać głównie to, co dla Moraw jest charakterystyczne. No i jeszcze pracujemy nad doborem menu degustacyjnego ..."

16.02.2011 13:04
Już wiemy, ze 26 i 27 luty, na 26 ponoć nie ma już miejsc, jak 27 ...nie wiem :) Panie Andrzeju jak sytuacja z miejscami?

16.02.2011 18:25
Witam,
Po inauguracyjnej degustacji zdecydowaliśmy ograniczyć liczbę gości. Dlatego rezerwacje na 26 bm szybko wypełniły nam limit, właściwie niczym oficjalnie ogłosiliśmy spotkanie degustacyjne. Sytuacja może się nieco zmienić, ponieważ prosimy teraz o potwierdzanie rezerwacji wpłatą. Nie chcemy bowiem dopuścić do sytuacji, że będziemy odmawiać udziału chętnym, podczas gdy osoby wcześniej rezerwujące w ostatniej chwili zrezygnują.
Na 27 bm. mamy jeszcze wolne miejsca, Radomil Baloun dzisiaj dopiero potwierdził możliwość drugiej edycji spotkania degustacyjnego.
Zatem serdecznie zapraszamy !

23.02.2011 22:44
obrazek


Serdecznie zapraszamy w dniach 26.02 - 27.02.2011 do winoteki WINOMAN.
Głównymi atrakcjami tego weekendu będą degustacje prowadzone przez znakomitego winiarza Radomila Balouna. Opowie on nie tylko o winach, szczepach i uprawie, ale także o swoich przeprawach z władzami jedynego słusznego systemu. Podczas degustacji skosztować można będzie wyśmienitych potraw skomponowanych przez szefa kuchni oraz winiarza.
Ponad to w sobotę i niedzielę dostępna będzie specjalna wkładka menu (nie zabraknie kultowej "czosnkowej" i innych klasyków) oraz wyjątkowy czeski zestaw degustacyjny. Dodatkowo w tle słyszalni będą artyści z kraju Jozina z Bazin...

Na zakończenie wspomnimy, że to wszystko i dużo więcej już od soboty w winotece winoman...
/>rezerwacja@winoman.pl
12 422 10 28

23.02.2011 23:01
Mam pytanie Panie Andrzeju, czy to "wstawkowe menu" oznacza, że po degustacji można zostać i wspomóc swój organizm ciepłym posiłkiem ?

23.02.2011 23:24
Panie Dominiku,

1) Wkładka do menu oznacza, że oprócz potraw normalnie znajdujących się w naszej karcie menu, dostępne będą specjalne dania (typowe dla czeskiej kuchni)
2) Ponad to przez dwa dni dostępny będzie wyjątkowy czeski zestaw degustacyjny (coś co dumni brytyjczycy nazywają playground menu). Zawierał on będzie 5 klasycznych czeskich potraw (2 przystawki, 2 dania główne, deser) oraz 5 dobranych kieliszków wina.
Całość tak skomponowana "wielkościowo" i cenowo, aby zadowolić nawet najbardziej wybrednych.

W przyszłym tygodniu w naszym menu zagości nowy zestaw degustacyjny funkcjonujący na tych samych zasadach.

A co do pytania, to: podczas degustacji nie zabraknie ciepłych posiłków, jednak, gdyby Pan chciał zdegustować coś jeszcze, to otwarci jesteśmy do 23:30, jednak w naszej (co prawda jeszcze krótkiej) historii zdarzały się polędwice wołowe wydawane grubo po godzinie 2:00 ..., więc na pewno organizm zostanie wspomożony;)

23.02.2011 23:26
Bosko ! :) ... choć kucharzowi z zmiany o 2:00 współczuje :P ... postaramy się wyjść o przyzwoitej porze

23.02.2011 23:41
Jeżeli zawód wykonuje się z pasją, to nawet godzina nie jest przeszkodą (a raczej dostarcza dużo radości;).

P.S. Dodam, że planujemy więcej "nocnych imprez" . Między innymi coś na kształt nocy wina! Odbędzie się ona z 20 na 21 Maja (więc dokładnie wtedy co Noc Muzeów). Szczegółów na razie nie zdradzimy, bo szykujemy sporą niespodziankę... Chcemy, aby to była dla Krakowa wyjątkowa noc... !

24.02.2011 00:49
Nie !!! Tylko nie 20/21 ;( jestem na urlopie ;( ....

p.s. Pana motto jest dla mnie wystarczającą motywacją do odwiedzin "kuchni" :)

24.02.2011 08:56
Podpinam link do kalendarium, gdzie znajduje się dodatkowe info o degustacjach:
http://www.nasze-wina.pl/auth/eventannouncement/364/

24.02.2011 10:12
Dlaczego kuchnia czeska do win morawskich? Czesi różnią się od Morawian znacznie, także kuchnia morawska to nie kuchnia czeska a nawet kuchnia Moraw płd. i płn., wsch. i zach. ma swoje odrębne potrawy. Szkoda.

24.02.2011 16:01
Kuchnia będzie czeska, bo i weekend upływał będzie pod znakiem tego kraju.
Na atmosferę tego weekendu wpływały będą nie tylko znakomite wina (niewielu winiarzy - a już na pewno nie z Europy Środkowo Wschodniej, może poszczycić się wyróżnieniem aż siedmiu win w prestiżowej francuskiej publikacji „1000 Vins du monde” na rok 2011) oraz asystujące im wykwintne potrawy, ale także cała paleta dodatkowych atrakcji...
Ponad to wina morawskie pasują znakomicie nie tylko do morawskiej kuchni...
Sądząc po opisie opublikowanym tutaj wina od Balouna(które dostępne są wyłącznie u nas) poradzić sobie mogą nawet z mocną polską kuchnią;)
Ponad to ten weekend będzie naszą wariacją na temat kuchni czeskiej (w tym i morawskiej). Menu jest już skomponowane i skonsultowane przez szefa kuchni i Radomila Balouna, ale jeżeli macie jakieś propozycje, albo sugestie, to jesteśmy na nie otwarci. Zawsze liczyliśmy się z opinią naszych Gości i będziemy robić to nadal. Między innymi dlatego mamy pomysł, aby wspólnie z Państwem dokonać wyboru win, które powinny znaleźć się nie tylko w winotece na Tomasza, ale także w naszej ofercie (wszystko w formie degustacji - szczegóły niebawem;)

24.02.2011 16:59
Mi pasuję kuchnia czeska z każdego regionu :) nie będę wybrzydzał :P ... chyba, ze po zjedzeniu

25.02.2011 10:02
Panie Dominiku dokładamy wszelkich starań by nasze potrawy były harmonijną symfonią smaków i aromatów. Możemy zapewnić, że w sobotę nie będzie inaczej (tzn. postaramy dopieścić Pana kubki smakowe;).

25.02.2011 12:01
To już je przygotowuję na tą muzykę

27.02.2011 01:14
Palce świerzbią do pisania ... ale czy umysł zbyt %Zazdroszczę już tym co będą tam jutro ... przygotujcie się na baaardzo dobre wina, baaardzo równe wina i baaardzo dobrą kuchnieNa prawdę tak równej degustacji pod kątem win nie było jeszcze będą same 8-ki :) , a dodatkowo jedzenie cudowne, co do .. zwycięzcy zestawu wino + przekąska ..hmm brak słów bo oceniłem najniżej ... czyli brak słów ode mnie :P Idźcie, zamawiajcie, kupujcie ... jakie chcecie wina z Moraw od Radomila możecie wybierać w ciemno ... nie zawiedziecie się, a Winoman ze swoją kuchnią wpisuje nam się już w stały repertuar Krakowa, ponoć szef kuchni ma 22 lata ... gratuluję i zazdroszczę :)

27.02.2011 12:32
Panie Dominiku dziękujemy za miłe słowa;)

Co do szefa kuchni, to potwierdzamy - ma 22 lata (kalendarzowe 23) , ale spore tradycje rodzinne (min. starszy brat jest szefem kuchni oznaczonej gwiazdką Michelin) a ponad to sporo międzynarodowego doświadczenia (w tym w prestiżowych obiektach wyróżnionych oznaczeniami Michelin). Naszym kulinarnym zamysłem nie było tworzenie "pompatycznego" i "spektakularnego" menu w którym potrawy charakteryzują się mikroskopijną wielkością i astronomiczną ceną, a dań smacznych i harmonijnie komponujących się z winami.

Panie Dominiku jeszcze pytanie o degustowany deser"przechodni" - jak przypadł Państwu do gustu?

P.S. Wkrótce zdjęcia i relacja z degustacji "od kuchni". Niemniej czekamy na Państwa wrażenia.

27.02.2011 12:40
Zgadza się , zapomniałem przekazać informacji o deserze :) na 6 osób 5 bardzo smakował :) ( delikatnie karmel za bardzo się "przydymił" w kawałeczku ) , poza tym super ! :) Zupki też pierwsza klasa :)

27.02.2011 13:03
Granola, którą serwujemy jako asystę deseru niestety ma to do siebie, że bogatą mieszankę zbóż i orzeszków ciężko jest "doprażyć" równomiernie (z racji zróżnicowanej struktury). Przyjmujemy jednak opinię za bardzo pochlebną jak na deser w fazie testowej;)

27.02.2011 22:00
Zdecydowania bardzo pochlebna :) Krótka karta to wielki plus , łatwiej zaufać, że jedzenie jest świeże :), polecam tylko tak jak opisywałem o Cyrano z Sopotu, jakieś "dania weekendowe" bądź takie wstawki jak teraz z czeską kuchnią ( opinie postaram się lada dzień wrzucić razem z relacją :) ), teraz wszystko jest nowe, ale po jakimś czasie będzie jak w Klimatach siadam i nawet karty nie potrzebujębo wiem co będę jadł, też miłe, ale jakieś urozmaicenia warto wprowadzać ( w Klimatach, żeby mnie ktoś nie "dorwał" , wiem , że są o ile dobrze pamiętam 4 nowe dania w tym w zasadzie 2 nowe wariacje na temat ryb ) ,ale raz na pół roku to za rzadko :) . Weekendowe 1-2 nowe dania ( tylko na dany weekend ) , lub tydzień czeski, potem ... argentyński :P itd itp to byłoby coś ... :)

02.03.2011 23:07
Jeszcze w tym tygodniu opublikowana będzie szczegółowa informacja dotycząca kolejnej degustacji w winotece Winoman. Wspomnimy tylko, że będzie ona miała nieco inny charakter aniżeli poprzednie...

Co do naszej karty menu, to sezonowość oraz "wkładki" są jej wyznacznikami. Posiadanie 35 - 50 potraw gwarantuje mrożonkę, której unikamy jak wina CR (nie chodzi tu bynajmniej o Ronaldo z Realu;)

02.03.2011 23:37
Dokładnie tak długie menu to 99% szans na mrożonki :) ... a czym się będzie różniła ta degustacja ? Czekam na informacje, bo czas rozesłać konkrety do znajomych :)

03.03.2011 10:18
Jest już info o kolejnej degustacji podesłane przez Pana Andrzeja:
Przekrojowa degustacja Pinot Noir w Winiarni Winoman


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem