Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Gdzie kupujemy wino? Których miejsc unikamy, a które polecamy? Na prośbę Dominika ;) - Sklep On-line z winami

19.01.2009 15:09

Witam,
czy możecie polecić jakiś sklep internetowy z winami? Szukam jakiegoś znanego z renomą jako importer.

20.01.2009 16:43
Sklep internetowy z renomą jako importer... hmmm?

Ja mogę polecic stronkę Wine Express Limited, a na poparcie mojego wyboru skopiuję dwa zdania znalezione na ich stronie opisujące tą firmę:

" Jesteśmy pierwszą polską firmą sprzedającą wina wysyłkowo. Założyliśmy Wine Express w czasach, gdy sprzedaż wysyłkowa oznaczała wypychanie kopert, przyklejanie znaczków i wożenie ciężkich kartonów na pocztę, aby je nadać do wysyłki. "

* na rynku od ok. 15 lat - w ofercie mają wina z 11 krajów, w tym z 51 winnic - zresztą z tego co wiem, ich oferta jest już w zasobach portalu.

ps. mają dosyc dobre ceny : )

Pozdrawiam

14.10.2009 13:57
Gorąco polecam sklep internetowy: www.magiadelvino.pl . To Ludzie, którzy sami importują wina a sprzedają je w cenach śmiesznie tanich w porównaniu z innymi importerami. Wszystkie ich wina zdobyły liczne nagorody na lokalnych włoskich konkurasch a także międzynarodowych.

Dodatkowo wystawiać się będą wraz z winiarzami w Krakowie na targach EnoExpo 2009 w listopadzie.

Polecam wina z ich oferty.

Salute,....

19.10.2011 17:21
Najlepszy sklep online z winem jaki znam to http://www.sztukawina.pl . Szeroki asortyment win z całego świata. Warto wypróbować. Przy okazji polecam też inny dobry sklep internetowy - http://www.scottishhouse.pl , dla koneserów whisky. Pozdrawiam

19.10.2011 21:16
Wow - jaki stary temat odkopany ;)

Od tamtego czasu kompletnie przestałem korzystać ze sklepów online. Jednak za bardzo sobie cenię osobistą rozmowę ze sprzedawcą, oczywiście jeżeli pracownik sklepu ma cokolwiek ciekawego do powiedzenia :)

20.10.2011 13:10
Najlepsze rozwiązanie: przejść się do sklepu (NAWET na Białołęce) porozmawiać ze sprzedawcą, po czym żeby nie tracić czasu w korkach zamawiać już przez internet :D

Ewentualnie korzystać z porad mailowych i forum :)

20.10.2011 13:43
Niestety sprzedaż alkoholu online jest tematem kontrowersyjnym i nie jest do końca zgodna z polskim prawem jest raczej wykorzystywaniem luki z racj przydzielania koncesji na dany punkt sprzedaży (nie na firmę). Sklepy internetowe interpretują miejsce sprzedaży jako miejsce wystawienia dokumentu sprzedaży ciekaw jestem czy ustawodawca nie pokusi się wkrótce by to doprecyzować.
Sprawą dyskusyjną jest również weryfikacja wieku kupującego.
Osobiście zgadzam się z Pawłem że lepszy jest osobisty kontakt ze sprzedawcą lecz cóż żyjemy w dobie internetu.

20.10.2011 13:46
Ja na szczęście mam jeszcze chwilę, aby do tego sklepu się udać ;)
Choć ostatnio zauważyłem, że Justyna coraz częściej zwraca mi uwagę, abym się już tak nie rozgadywał podczas zakupów, ponieważ tu coś o portalu powiem, tu o jakiejś degustacji i tak dalej... kilkanaście minut murowanych :]

20.10.2011 13:54
Znam temat, żona zawsze mnie pogania, ja z kolei poganiam Ją jak się szykuje gdy gdzieś wychodzimy
Sprawiedliwość jednak istnieje

20.10.2011 14:52
Niby macie rację ale jeśli sklep jest dość daleko (pojęcie względne, czasami dojazd na Białołękę jest dłuższy niż np. do Sochaczewa :) ) to po 2 czy 3 butelki wina nie będziecie się telepać przez korki (choć warto bo są degustacje :P ).
Czy zgodne z prawem- czasami mi się wydaje, że prawo jest pisane dla prawników a nie dla ludzi-zawsze się znajdzie jakaś interpretacja. Nie tylko w Polsce mamy problem z nieprecyzyjnymi przepisami. Kontrola wieku? wg mnie marginalny problem, nie wydaje mi się, żeby małolat wydawał np. kilkaset zł na wino (lub przy małym zakupie-dopłacał do kuriera) żeby się upić. to jest po prostu ekonomicznie i logicznie.... bez sensu. czyli owszem, problem jest ale tylko teoretyczny. Większym problemem jest sprzedaż małolatom w fizycznym sklepie (ja sprawdzam dowód, jak dziewczę wyjątkowo urokliwe to i barierę wiekową podnoszę)


Dodam jeszcze, że wina od niedawna można.... wystawiać na Allegro. Ale tylko firmy

20.10.2011 15:58
Co racja to racja - sprawiedliwość zawsze gdzieś istnieje
Natomiast jeśli chodzi o odległość sklepu o której pisze Zbyszek to każdy musi to rozpatrywać osobiście. Ja mając na Ursynowie około 15 sklepów specjalistycznych plus dwa hipermarkety raczej tego problemu nie zauważam

A co do Allegro to też wpadło mi to oko, ale jakoś sposób prezentacji tych win mnie odstrasza. Z firm, które kojarzę to Austrovin wystawia tam swoje wina.

20.10.2011 16:09
też myślałem o wystawianiu (mam szerokie doświadczenie w znaczkach pocztowych- "zmisiek1" ) ale własnie, allegro uważam za dość śliską sprawę :)

20.10.2011 16:16
Dlaczego?

20.10.2011 16:41
Też tego nie załapałem :] Śliska sprawa?

20.10.2011 16:41
jakoś tak nie bardzo przemawia do mnie ta koncepcja, niby ten kto prowadzi działalność zgodnie z prawem, zasadami i księgowością nie ma się czego bać, ale ma się świadomość, że jest się jakoś tak na widoku, na widelcu :)

złego sformułowania użyłem :D

21.10.2011 02:20
Też jestem zwolenikiem sklepów stacjonarnych ... jakoś takie zamawianie, bez dotknięcia butelki nie przemawia do mnie .., chyba, ze jak to u mnie ...cena jest atrakcyjna :P

21.10.2011 11:38
kupdobrewina.pl
do tego sieć sklepów w (prawie:P) całej Polsce:) więc jeżeli się komuś odwidzi kupować przez internet może kupować w sklepach - porozmawiać ze sprzedawcą czy wybrać się na degustację, ponadto system rabatowy jest wspólny dla całej sieci niezależnie od miasta czy podczas zakupów online - tylko własny import:)

21.10.2011 11:39
Znam i rabat mam

21.10.2011 16:26
kurczę, to i ja może aktywnego linka dam? www.enotecanova.com
Mile widziane uwagi co zmienić, na razie wiem, że w "poważniejszych" winach powinienem podać dostępność roczników.

21.10.2011 16:30
we wszystkich bym podał.

21.10.2011 16:35
nie w każdym jest, wino z przedziału IGT nie ma podanego rocznika (Toskany jednak faktycznie mają, Ill Sommo, Geremia). na jednym winie jest ciekawa sytuacja-widać, że był podany rocznik ale jest chlapnięte złotą farbką i już nie ma :D

30.03.2016 14:55
Od siebie dorzucę jeszcze taki sklep jak http://www.wina.com.pl/ Robię tam zakupy od jakiegoś czasu i w 100% polecam każdemu.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem