Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Kraków - Tamás DUZSI (Szekszard ) Winoman

28.05.2011 02:10

Jakże miło po urlopie wrócić do weekendowych degustacji szczególnie w Winomanie :)

Miałem nareszcie okazję przełamać swój sceptycyzm w stosunku do win od "Dużego Tomasza" powstały w bardzo nieprzyzwoity sposób, a mianowicie jedynie po spotkaniach z Cabernet Sauvignon Rose (6) ... pech chciał, że 3 razy trafiałem wlaśnie na to wino, które jak dla mnie nie ma tej tajemnicy owocu co moje ulubione różowe wina, a przecież Rose to sztandarowa produkcja DT , więc miałem wymówkę :).

Na szczęście na degustacji pojawiły się 2 inne, przyzwoity Kekfrankos Rose 2010 (7) oraz bardzo dobry Shiraz Rose 2010 (8) w tym momencie notowana Tomasza rosły w górę ;).

Z czerwonymi winami podczas degustacji było różnie. Ciekawy, zwierzęco-skórzany Kekfrankos Lenayvar 2007 (7), przeplatał się z przeciętną, mało konkretną Kadarką 2008 (6), to najdziwniejsze zestawienie wieczoru szczególnie cenowo Kefrankos 25 zł ... Kadarka 40 zł ... może miało być na odwrót ?

Następnie przewidywalny Merlot 2006 (7) nic na plus, nic na minus, po prostu dobry Merlot. Pinot Noir 2006 (8,5 ...gdyby dało się dać 8,5 ;), ale jak powiedziała koleżanka nie powinienem oceniać PN, bo w 90% zawsze jestem na tak :) ... i tym razem też delikatne ciarki muskały moją skórę ;).

Dwa ostatnie wina O Voros (8) ( tłum. jako "stare czerwone" ) bardzo ciekawe, warte zainteresowania, złożony bukiet i smak oraz Gorogszo (7) , zostawiły miły akcent na koniec, przy czym dekantowany Gorogszo był albo jeszcze za młody, albo zbyt krótko dekantowany, potencjał był, ale problem z balansem wyczuwalny na niekorzyść dłuższego gorzkiego posmaku na finiszu.

Z Winomanem jest jednak wszak 1 problem ... kuchnia często przerasta wina ... i tak było też tym razem. Wina choć zaskoczyły mnie na plus, jednak nie oczarowały jak np. wina Radomil'a Baloun'a z Moraw, za to dania kuchni węgierskiej, salami, pasztet, faszerowana papryka, gulasz z kluseczkami , a szczególnie pierożki z ciasta francuskiego faszerowane mięsem ... cudowne :) 10+

Dokładne oceny win mam nadzieję dodać lada dzień :) , a już dziś szykuję się na wina Słowenii !

Jednak wino potrzebuje oprawy, a nie wakacyjnego opróżniania butelki za butelką brakowało mi tego ... :)

29.05.2011 21:32
Włąśnie po raz wtóry raczę się Pinot Noir 2007, bardzo dobrze zrobiony Pinot, finezyjny nos, pełne kwiotowych niouansów, nieprzebeczkowane usta czapki z głów !!!

30.05.2011 00:18
Oj tak ... cieszę sie, że to nie tylko moja opinia bo mam "lekkie" zboczenie na temat PN :) Z degustacji win ze Słoweni też z PN był dla mnie najlepszy ... ale kto oglądał "Bezdroża" rozumie nas bez słów ;)

30.05.2011 09:05
tzn. no f......g merlot?

30.05.2011 13:27
hehe dokładnie

12.06.2011 22:55
Oceny i opisy win z degustacji "węgierskiej" uzupełnione, kto był z KRK proszę o uzupełnienie o własne, powinno byc ciekawie, szczególnie, ze już wiemy ze spotkań, że gusta miewamy różne :)

17.06.2011 13:05
To uzupełniam.....
Wina różowe nie należą do moich ulubionych wiec podeszłam do nich subiektywnie. Jak dla mnie zbyt mineralne chociaż na korzyść przemawiały owocowe aromaty. Rozczarowała mnie również Kadarka, relacja do ceny nieadekwatna. Krotki finisz nijakie usta. Spodziewałam się wielkiego wow- smakowego eksperymentu, a tu nic. Merlot - OK, na duży plus przyjemny słodkawy aromat owoców leśnych. Pinot N. nie wniósł nic do świata Pinotów.
Najbardziej przypadł mi do gustu Gorogszo. Bogactwo aromatów czerwonych owoców, jagód + korzenne przyprawy....troszkę pikanterii, wyczuwalny też aromat kawy i pieprzu.
Z resztą zgadzam się z dominikiemw

17.06.2011 13:20
Korni, dodaj swoje oceny pod winami. W pierwszym poście Dominika znajdują się linki do win - a tam "dodaj ocenę" ;)

17.06.2011 23:09
Właśnie Korni :) super, że możemy się juz wymieniać informacjami ... prawie rok czekałem na Was dzielni Krakusi ! Teraz tylko ładnie klikamy w linki i robimy jakieś ocenki


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem