Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Jerzy Kruk gotuje metodą Sous-vide i degustuje wina do łososia"

Zobacz komentowany obiekt

14.06.2011 01:21

Będę musiał wypróbować tę metodę, ponieważ wydaje mi się, że może to być rewolucja w mojej kuchni :) Tylko muszę gdzieś znaleźć torebki zamykane na suwak -> ma ktoś jakiś pomysł, gdzie to dostać?

14.06.2011 09:09
Torebeke z suwakiem w kazdym hipermarkecie , a "wysysarkę" bodajże obecnie w Lidlu za 99 zł jesli dobrze pamietam :) -> http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_19474.htm

14.06.2011 12:23
Jak będę miał "wysysarkę" to takie torebeczki będą zbędne. Nie sądziłem, że ta machina jest tak tania :). No oczywiście, o ile nie wygląda jak zabawka (niestety w telefonie nie otwiera mi się obrazek z lidla)

04.08.2011 15:45
Do sous-vide potrzebne są Profesjonalne pakowarki próżniowe komorowe - samo wysysanie powietrza mija się z celem potrzeba mocnej pompy i komory aby uzyskać 99% za pomocą ciśnienia. Zapraszam do odwiedzenia sklepu z pakowarkami próżniowymi dla cateringu, restauracji i przemysłu ZENTER - PAKOWARKI PRÓŻNIOWE

04.08.2011 17:38
Profesjonalne to znaczy gastronomiczne? Macie coś co mogłoby spokojnie stanąć w domowej kuchni i nie być dodatkową "zmywarką" ze stali nierdzewnej?

04.08.2011 22:45
Nie bije Cię kobieta, że tak tu hasasz podczas urlopu Ja juz bym zginął ... ale wiem trzeba hyć twardym, a nie .... co do gotowania, musze sprawdzić metodę, ale ... jest dosyć długa, a opine chodzą, że zatraca się struktura włokien, robi się "miękko" , ale ... bez miłej struktury mięsa ... jeśli to prawda to nie będę szczęsliwy, wolę raczej krótkie , ale intensywne przygotowanie :)

05.08.2011 03:00
tyszer88 napisał:

Profesjonalne to znaczy gastronomiczne? Macie coś co mogłoby spokojnie stanąć w domowej kuchni i nie być dodatkową "zmywarką" ze stali nierdzewnej?


Zmywarką nie :) co najwyżej "mikrofalówka" ze stali nierdzewnej (najmniejsza komorowa pakowarka - Wymiar maszyny z zamknietą pokrywą mm 380mm x 600mm x 328mm). Ewentualnie zewnętrzne pakowarki ale jak pisałem wyżej w takim urządzeniu nie uzyska się maksymalnej próżni i potrzebne są specjalne worki perforowane wewnątrz aczkolwiek do domowego użytku myślę że jest wystarczająca - sam taką używam ale tylko do pakowania próżniowo. http://www.zenter.pl/pakowarka-prozniowa-do-sklepow-domu-...


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem