Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - oceny win - podział ?

01.07.2011 23:27

Nie wiem gdzie to wrzucić więc ląduje w Hyde Park. Co szanowne Winogrono sądzi o wprowadzeniu dodatkowych ocen osobno za bukiet i smak ( ew, kolor ) , oczywiście obecna nota pozostałaby jako "wrażenie ogólne". Są wina, które czasem nabyłbym tylko dla aromatu, choć usta już nie tak cudne i odwrotnie :) , a że całe notatki lokuję w naszej bazie to potem skleroza może dopaść :) ?

04.07.2011 22:25
Mamy taki arkusz oceny, który używamy w trakcie Paneli degustacyjnych. Jak miałoby to być wdrożone w bazie win? Bo teraz też przecież można w treści oceny podzielić całościowa na kawałki. Nasza skala panelowa dzieli się na analizę wzrokową - max 4 pkt, zapachową - max 8 pkt i smakową - max 8 pkt. Czyli sumarycznie 20 pkt. Po podzieleniu przez 2 mamy skalę portalową.

04.07.2011 22:52
Waszej karty win nie widziałem :), ale tu chodzi mi tylko o dodanie ( może to być dodatek rozszerząjacy, jak potrawy do wina itp ) 2 ocen. skala 10 punktowa jest dla mnie za mała , ale nie będziemy przecież robić teraz rewolucji, więc niech jeśli to możliwe pojawią się 3 pola dodatkowe:
- barwa
- aromaty
- smak

a ocena główna zostaje jako najważniejsza, nie ukrywam, że barwa jest przynajmniej jak dla mnie najmniej ważna, bo wina o "złym" kolorze zdarzają się w 1% ... ale aromat i smak jest dosyć istotnyi często mi się zdarza, że w winach brak harmonii zapachu ze smakiem, ale jedna z tych cech bywa tak cudowna, ze chętnie do wina wracam ... i może być tak, że za aromaty dam 10, za smak 8, ale końcowa i tak będzie 8 ... w skali 10-pkt , nie chodzi mi o wyciąganie średniej, tylko taką "cenną" pamiątkę po winie.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem