Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - WINO które Wami wstrząsnęło i zmieszało :)

26.07.2011 17:14

Tym razem chciałem Was zapytać o baaaardzo złe wina... Co robicie, kiedy się okazuje, że właśnie otwarte (lub już nieco zleżałe) absolutnie nie jest kompatybilne z Waszymi kubkami smakowymi? W jaką podroż się wybiera? Zlew czy bigos? czy może jakieś inne zastosowanie?

Ja mam o tyle szczęście, że owszem, trafiało mi się wino nie w 100% idealne ale przeważnie do konsumpcji. Niedawno tylko otworzyłem butelkę wina które popełnił mój brat z winogron z własnego ogródka (szczep nieznany, owoce małe, żółte, wpadające nawet w brąz, wściekle słodkie) które, cóż, już nie jest dobre. tak to bywa jak się zapomina o butelkach z 2008r..... Jako chemik z wykształcenia mam zamiar.... przedestylować :)
Inne propozycje?

26.07.2011 22:39
1. Varna - zlew

2. Carlo Rossi - wiozę do Cioci :) , ew. białe do ... marynaty z kurczaka ( oczywiście to ostateczność i żal mi kurczaka ... :))

3. Tcherga - obdarowuje wrogów :) ew. przemywam toaletę bo ma świetne właściwości piekąco-żrące :)

4. ...a skoro pytasz o domowe, to przy winie mojej rodziny często mówie, że niestety prowadzę i skazuję dziewczynę na inne wymówki :P

27.07.2011 13:52
Absolutnie zlew... Nigdy nie wlałbym niedobrego wina do wielkiego gara z bigosem :]

"3. Tcherga - obdarowuje wrogów :) ew. przemywam toaletę bo ma świetne właściwości piekąco-żrące :)"
hehe

Co do win domowych (a'la rodzinnych) to zawsze z przyjemnością je próbuję. Zawsze z nadzieją, że będą szły w kierunku wytrawnych, niż słodkich nalewek, ale praktyka jest okrutna

27.07.2011 14:05
Mój brat bawi się robieniem wina i czasami mu wychodzą zaskakujaco dobre wynalazki, winogrona tylko własne i bez dodawania fabrycznych drożdży. To białe wino przez rok było świetne, później zapomniałem o nim i tak sobie przeleżało. A że siarczynów nie dorzuca....
Z kolei wina owocowe ( to chyba polska specyfika) wychodzą słodkie, to fakt, aale są niezłe :)
Jak wiśniowe nie wyszło i przepędzilem przez instalację, to nawet osoba która wyższych trunków nie pija- rozpłyneła się w zachwytachniestety wydajność kiepska była...

26.08.2011 12:12
To wstrząsnęło ponoć każdego po drugiej butelce http://demotywatory.pl/3405646/Rzucic-konsumetnowi-wyzwanie


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem