Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Wina nad polskim morzem

26.07.2011 21:16

Jestem z wnukami w Pobierowie i z ciekawości zrobiłem rekonesans po tutejszych sklepach aby zobaczyć jak zmienia się kultura picia wina w miejscowościach turystycznych i pogłoski że Rodacy zaczynają dostrzegać ten trunek. Niestety totalna porażka. Do wyboru Sofia za 8-10 zł, Fresco za 10 -12, Kadarka za 8, CinCin za niewiele więcej. Najwyższa półka to Carlo Rossi. Czyli dla Winiarza totalna abstynecja. Gdybym nie zabrał wina ze sobą, to nie było by czego wypić. Jak zapytałem się w monopolowym, gdzie mogę w Pobierowie nabyć wino a nie napój winopodobny, Pani mi odpowiedziała, że wina w cenie ponad 20 zł są niesprzedawalne, więc nie ma. A na ulicach auta z górnej półki, ludzie w w okularach Gucciego i torebkami od Prady. Do Europy (tej winiarskiej) nam daleko...
Ciekawy jestem opinii z innych miejscowości urlopowych

27.07.2011 15:13
Władysławowo-co prawda nie szukałem, bo przezornie kilka butelek nadałem kurierem z mojej firmyale Carlo Rossi obowiazkowo jest plus kilka droższych. ogólnie myślę, że górna granica to 40zł.
Ludzie przyjeżdżają zjeść rybkę, popić piwkiem, zakąsić karkóweczką. Inna sprawa, że w lokalach praktycznie nie ma wina.

Czyli, Władysławowo, ratunkiem "winnym" może być
a) Lidl na wlocie do miasteczka
b) Biedronka (?) przy dworcu
c) miejscowy sklep "społem" obok dworca-nie podbijają sezonowo cen
d) zamówienie kurierem pod adres (unikać zamawiania w piątek-paczka przewala sięcały weekend)

27.07.2011 15:49
Ostatnim nadmorskim miastem w jakim byłem był Sopot - tam nie było problemu. Od specjalistycznych winiarni, po sklepy typu Alma ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem