Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Degustacja zorganizowana przez Vin de Siecle w restauracji Eteria

27.10.2008 23:40



Odbyła się już jakiś czas temu, bo 9 października. Odkryła przed nami kilka win i samą restaurację. O restauracji w innej notce. W tej o winach. Degustację zorganizowała firma Vin de Siecle, a przewodnikiem po winach był Szymon Kamiński, profesjonalny sommelier, pasjonat wina, dobrej kuchni i podróży po winnicach. Znałam Szymona Kamińskiego z innej degustacji, którą robił dla nas i naszych przyjaciół w klubie golfowym "Lisia Polana". I...Szymon Kamiński to było trzecie odkrycie tego wieczoru. W "Lisiej Polanie" trochę mnie zainteresował, w "Eterii" porwał swoimi opowieściami i sposobem opowiadania.

Jakie wina prezentował? Kilka win z Langwedocji, od Gerarda Bertranda z Francji, dwa z Doliny Casablanca, z winnicy Casas del Bosque (Chile), dwa z Mendozy w Argentynie (od dwóch różnych producentów), jedno z Australii z regionu Victoria. Polecam znane nam od dawna Sauvignon Blanc Casas del Bosque, 2006 r. Rześkie, pachnące, piłoby się i piło...Oceniliśmy na 8. Na 8 oceniliśmy jeszcze argentyńskiego Malbeca od Weinerta z regionu Mendoza, 2003 r. Intensywny owocowy smak, nieco wanilii, łagodne, aksamitne. I jeszcze jedno bardzo dobre wino, również na 8 - australijski Shiraz Late Harvest od Heathoote'a z regionu Victoria, 2005 r. Bardzo dobre wino o zdecydowanym smaku, wyraziste. Bardzo mi smakowało białe, atgentyńskie Torrontes od Tapiza z 2007 roku. Oceniłam na 8, ale Krzysztof już tyko na 7. Jeszcze inaczej smakowało nam Pinoit Noir Casa Viva,Casas del Bosque z 2006 roku. Krzysztof ocenił zaledwie na 6, a mnie smakowało ...i oceniłam na 8. Nie były złe, ale też nie byliśmy zachwyceni prezentowanymi winami Gerarda Bertranda. Obydwa: zarówno białe Villemajou Blanc AOC Corbieres jak i czerwone Villemajou AOC Corbieres oceniliśmy na 7. O czerwonym Szymon Kamiński napisał: "jest w tym winie słodycz i smrodek, ogród i obora, łagodność i drapieżność..." A ja tego wszystkiego nie czułam....

"Wino można poznawać bez końca i to jest w nim piękne" - powiedział Szymon Kamiński. A więc do następnej degustacji.




Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem