Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Foxen - obsesja winna Jerzego Pasuli"

Zobacz komentowany obiekt

28.12.2011 14:44

Panie Jurku, w ramach promowania win Foxen przyniósł Pan na panel nie jedną, a dwie butelkioprócz chardonnay było również Pinot Noir :)
Wina faktycznie są bardzo dobre, ale jak popatrzymy na ich ceny to jak widać (u producenta) do najtańszych nie należą ;)

28.12.2011 19:15
"...nie do końca rozumiem, dlaczego amerykańscy producenci wina spoza Napa i Sonoma są tak słabo rozpoznawani poza USA a w Polsce są wręcz nieznani…" wydaje mi się, ze z powodu cen wina ...

Co do Nowy Świat-Europa ... sam nie wiem co wolę, myślę, że trudno to w ten sposób ująć, byl czas na Europę, która zdecydowanie bardziej cenię za białe odmiany, ale juz przy czerwonych błądzę lubię Syrah, Carignan czy CS gdy po europejsku ( jak tak przynajmniej to odbieram ) ... pachną przysłowiową "oborą" na początku , zanim urzekną owocami po pewnym czasie, ale bywa, że mam ochotę od razu dostać mocą owoców 'po nosie' i wtedy pojawia się chociażby Chile ( kilka dni temu rewelacyjne Syrah 2009 od Perez Cruz w Winomanie ) ... , ale znowu Rioja Campo Viejo ( Yellow ) też daje tego typu owocowe doznania od otwarcia butelki ... Świat się wyrównuje, myślę,że za kilka lat te porównania między niekórymi regionami NŚ i Europy nie będą miały racji bytu.

04.01.2012 09:27
Co do cen win z Foxen no to cóż, za wino z Parkerem powyzej 90 zazwyczaj trzeba zapłacić..
Co do Nowy Świat-Europa, jest to podział mocno anachroniczny i sztucznie utrzymywany. Z punktu widzenia konsumenta właściwie nieistotny.

04.01.2012 12:35
Hmm czy ja wiem, czy obecnie już nieistotny ... jedno z częsciej podsłuchanych wypowiedzi "doradców" jest "mocno owocowe a ... to Chile" ...

10.01.2012 00:36
Ja również ubolewam nad tym, że w Polsce California kojarzy się przeważnie z Napa czy Sonoma i kompletnie niedostępne są wina choćby z Paso Robles gdzie postawiono nacisk na mieszanki Grenache, Syrah i Mourvedre (GSM blend). Klimat w Cali jest wprost stworzony do uprawy szczepów ciepłolubnych. Może kiedyś chardonnay, cabernet s. i zin przestaną dominować?
Oto jeden z najciekawszych producentów w Paso Robles http://www.saxumvineyards.com/wines

21.08.2012 13:29
W Paso Robles bywamy bo to nie jest wlasciwie daleko od Foxen. Dzieki za linka, przy nastepnej okazji na pewno odwiedzimy Saxum.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem