Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Pizza wersja błyskawiczna.

06.06.2012 01:09





3 szklanki mąki, 1 szklanka (wody/mleka z 1/2 kostki drożdży ), 3 łyżki oliwy, łyżeczka cukru, sól. Wymieszać , zagnieść, do piekarnika 210 st.15 minut, wyjąć dodać ser i jeszcze ok. 10 minut ...wsio ! Bez czekania przyzwoita pizza, a bułeczki z pyszną chrupiącą skórką i mięciutkie w środku przy nich jedynie chyba trzeba dać więcej soli ;)

Wino do pizzy, osobny wątek w tym dziale. Dodam, ze bułgarska Gamza do mięsnej pizzy będzie wyśmienita :)

06.06.2012 14:45
Dzięki! Na ten przepis czekałem :)

09.06.2012 09:17
Wyglądają ładnie, widzę że kolega woli puszyste:) A grubaśne wychodzą bo jak nie zostawisz ciasta na godzinę do wyrośnięcia to zawsze wyrośnie w piecu, ja rozwałkowywuję tak że ciasto jest prawie przeźroczyste. Wino też kosztowałam - bardzo dobre:)

09.06.2012 12:22
Lubię każdeostatnio była lekka anoreksja i chyba nawet ciut lepsza niż puszysta.

09.06.2012 14:35
Prawdziwy koneser:) mam fajny patent na pozostałości ciasta pizzowego. Robimy malutkie kuleczki i na oliwie z czosnkiem smażymy na złoto z ziołami - jakie kto lubi. Potem do miseczki z parmezanem - super jako przekąska albo ja dodaję do sałatek

10.06.2012 10:13
Super pomysł ... tylko jakoś nigdy mi ciasto nie zostało ;)

11.06.2012 11:27
W sumie to chyba można wstawić takie kulki do piekarnika i zrobić coś a'la kulki chlebowe z Pizza Marzano. Do tego masło czosnkowe, pesto, oliwa etc. :)

11.06.2012 14:21
SA lepsze na oliwie rosną ładnie i są mięciutkie w środku i chrupiące na zewnątrz, w piekarniku mogą być trochę twardawe - kulki mają 0,5 cm

10.07.2012 22:16
1 szklanka (wody/mleka z 1/2 kostki drożdży )
A Ty z czym robisz? Woda czy mleko? ;)
Przymierzam się do tej pizzy.

10.07.2012 23:03
Woda oczywiście mleko to do chałki dodaję:) Woda musi być ciepła, ja rozrabiam 42g drożdźy z pół szklanki wody plus szczypta cukru robię dołek w 1/2 kg mąki wlewam i pod przykryciem 15 minut. Potem mieszam z 7 łyżkami oliwy z oliwek plus ciepla woda (mąka do pizzy włoska). Ważne - sól dodajemy do mąki tak sprytnie żeby drożdży nie dotknęła. Wyrabiamy ciasto - tutaj trzeba zatrudnić kogoś silnego mocno wyrabiam, rzucam po blacie myśląc o wrogach:) - po roku robienia pizzy raz w tygodniu mam biceps prawie jak Pudzian:). Po wyrobieniu godzina pod przykryciem w ciepełku. A potem wystarczy rozwalkować cieniutkie ciasto - prawie przeźroczyste i na formę wysmarowaną oliwą z oliwek, no i reszta czyli sos i dodatki. Sos rozsmarowywuję pędzelkiem. Szybka to ta pizza nie jest, ale wszyscy, którzy ją kosztowali są moimi fanami:)

10.07.2012 23:46
Chcesz prawidłowego przepisu ... :) wsyp mąkę do miski zmierz temperaturę , następnie sprawdz tremperaturę powietrza, zsumuj. Po dodaniu wody temp. powinna mieć 64 stopnie. Serio. ( v. Michel Roux - Ciasta)

Jeśli chodzi o mnie zawsze daję, składniki bogatsze smakowo czyli w tym wypadku mleko :)

11.07.2012 09:13
Ha ha ha
Ja bez mierzenia mam ok, tylko przeciągow pizza nie lubi

A Ty Dominiku robisz MuuuPizzę:)

11.07.2012 16:50
Jeśli myślisz , ze ja mierzę to absolutnie nie :), wszystko co wydziwnione, sztucznie przekombinowane to na pewno nie dla mnie :P


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem