Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Nowe zasady Konkusu Miesiąca!"

Zobacz komentowany obiekt

10.07.2012 14:51

Hmmmożna spytać czy to żarcik lub jaki sens tych "zmian" ? Przecież punktacja jasno pokazuje kto jest najbardziej aktywny, wiec w zasadzie nic to nie zmienia ... chcecie sobie dołożyć pracy sprawdzając kto ile przepisów wkleił czy postów ... będziecie to zliczać ręcznie, bo przeciez nie ma do tego skryptu jak zakładam ... bo inna wersja dywagacji nad owym regulaminem to, że liczycie na "wykupywanie piwniczek" ( co brzmi jak opłaty, których nigdzie nie widzę ... ), a to tylko położy całkowicie aktywność moim zdaniemTyle też dyskutowaliśmy o punktacji, a tu powrót do "dodanie wina" 1 pkt, przecież z tym jest najwiecej pracyczy 3pkt za dodanie ceny ( to są 2 sekundy , dodanie wina to x razy wiecej często).

I jesio jedno co to jest " dodanie obiektu do Multimedia" ?

Ehhh ...

10.07.2012 17:27
Zapadła cisza, więc się wypowiem. Tylko proszę nie kopać po kostkach ;)

Zmiana polega na tym, że teraz to Kapituła konkursu będzie wyznaczać zwycięzcę, a nie "sucha" punktacja. Dzięki temu będziemy mogli w oparciu o chociażby aktywność na forum (m.in. posty w kulinariach i wino) nagradzać Klubowiczów, którzy w fajny sposób udzielają się na portalu, a nie tylko lubią "zbierać" punkty za dodawanie i ocenianie wina. Przykładem może być koleżanka Rioja , która moim zdaniem zasłużyła już w 100% na nagrodę miesiąca natomiast zgodnie z poprzednimi zasadami nie mogła jej zdobyć.

Tak więc teraz punktacja jest tylko "pomocnicza", a nie decydująca.

10.07.2012 17:29
Multimedia? No właśnie! Co to jest? Może damy jakieś wyróżnienie za udzielenie odpowiedzi ;)

... lub skasowanie tego punktu z regulaminu heh.

10.07.2012 23:58
... ale zdajesz sobie sprawę, że w czerwcu byłem na urlopie ... ?czyli przy takim regulaminie to mam w kieszeni każdą wygraną bez szans dla konkurencji( chyba, ze kapituła będzie stronnicza ) i poza postami, których i tak piszę chyba najwięcej będę nabijał ... dodawaniem ceny :))))) ... sorki, ale zmiany tylko na gorsze ... dla innychRozumiem, nagrody pocieszenia, dla aktywnych, ale portal bazuje na ... bazie danych win i ocen to powinno być najważniejsze, a nie cena, która sie zmienia co pare miesięcy i nikt tego nie aktualizuje... czy kulinaria, które sam zainicjowałem, ale jako dodatek nie jak to z lekkim strachem zauważam, stały się głownym wątkiem, przynajmniej jeśli chodzi o nowe posty ... ja się ciesze, ale nie chciałem robić zmian głownego tematu strony. Proponuję zdjąć nowy regulamin od razu i ew. możemy coś przedyskutowac od nowa, ale ... obecna wersja wygląda, że albo kapituła będzie ignorowała mnie i Wojtka :D, albo liczycie na "piwniczkę" o której dalej nie ma info ... i sorki, ale nie widzę w ogóle sensu jej istnienia, ktoś z klubowiczów ma choć kilkadziesiąt buteleczek w prawdziwej piwniczce, zeby potrzebował "wirtualnej" bo się gubi ?

Nie chcę mieszać się w finanse/nagrody, ale może 3 miejsca jak wszędzie, przy czym min. ilość punktów to jak kiedyś 50 lub tu ew. za aktywność z wykluczeniem oczywiście osób z pierwszych 2 miejsc. Proponuję znieść ograniczenia, ze redakcja nie moze wygrywac punktami, tu sie przecież nie da oszukiwać to nie losowanie, więc czemu Ty Pawle czy Pan Krzysztof nie macie wygrać nagród miesiąca ???

11.07.2012 12:55
Kurcze, to ja stoję na przegranej pozycji, z racji pracy u importera nie mam siły próbować win konkurencjia portfolio nie zmienia się w błyskawicznym tempietrzeba będzie Żonę z kuchni wyrzucić, może wtedy? :)

11.07.2012 12:58
Oj Dominik Dominik.
To ciekawe co napisałeś i postaram się po kolei do wszystkiego odnieść.

Po pierwsze wątpię, aby ktokolwiek przy nowym regulaminie mógł powiedzieć, że ma nagrodę w kieszeni - akurat w przeciwieństwie do starego regulaminu na mocy którego wystarczyło dodać 100 ocen i mieć pewną nagrodę.

Po drugie nie rozumiem dlaczego uważasz, że zmiany są tylko na gorsze i to jeszcze dla ... innych Klubowiczów? Ja uważam dokładnie odwrotnie Ewentualnie mogę pokusić się o stwierdzenie, że zmiany są gorsze dla kilku Klubowiczów, którzy do tej pory co miesiąc otrzymywali nagrody Choć nie uważam, aby zostali całkowicie pozbawieni możliwości zdobycia nagrody wg nowych zasad. Choć co prawda nie będą wygrywali co miesiąc...

Po trzecie kulinaria faktycznie cieszą się fajnym zainteresowaniem natomiast nadal jest to niewielki kawałek nowej treści publikowanej na n-w.pl w związku z czym nie widzę zagrożenia, że staniemy się portalem kulinarnym. Come on, mamy przecież niecałe 30 przepisów... ;)

Po czwarte uwagi dot. piwniczki pokazują, że chyba nigdy z niej nie korzystałeś Opcja dodania win do wirtualnej piwniczki i przypisania ich do miejsc gdzie się znajdują to jedna z jej wielu funkcji. Ja np. używam piwniczki do zapisywania informacji z kim próbowałem lub komu podarowałem wino w prezencie i jakie były jego wrażenia. Przydaje się to na przyszłość. Na pewno nie jest tylko magazyn. A patrząc na statystyki widzę, że używa jej wiele osób, które np. w ogóle (niestety) nie wypowiadają się na portalu.

Po piąte przydzielanie nagród dla 3 osób w konkursie miesiąca to już chyba lekkie przegięciePokaż mi podobny portal, który przez ponad 3 lata wręcza najaktywniejszym Klubowiczom co miesiąc jakiś giftOd razu się tam zarejestruję

Po szóste uważam, że wręczanie nagród cały czas tym samym osobom mija się z celem i ideą konkursu.

Czas start! Atakuj

11.07.2012 13:41
Zbyszek, ale Ty chyba nie wprowadziłeś nawet połowy swojego portfolio ;)

11.07.2012 16:49
To jedziemy dalej szczerze... chcesz mi powiedzieć Pawle, ze ktoś poza mną, Wojtkiem, Tobą , Panem Krzysztofem i Panią Bożeną, ostatnio WinMike wpływa znacząco na rozwój wortalu jeśli chodzi o bazę win i ocen ? Sorki, że tak bez ogródek :) jeśli kogoś pominąłem prosze o wybaczenie ;). Wprowadziliście nagrody, czasem i dwie :P , więc teraz za bardzo wycofać się nie ma jak ... bo jak już daliście marchewkę, to jest to dobry doping, z którego chętnie korzystam, bo wybacz, ale samo wprowadzanie na większą skalę mozolnie win do bazy nie sprawia mi frajdy :P

Z w/w osób poza mną i Wojtkiem, reszta z Was to "kadra NW" ;), więc siłą rzeczy jeśli portal ma działać musicie ... działać sami, bo jak wiemy, rzeczywista liczba aktywnych osób to 2 plus ostatnio koleżanka Rioja przynajmniej na forum ( sorki, nie patrzyłem jak idzie z winami ), więc jeśli plan jest taki, że chcecie robić głosowania pt. "komu nagroda miesiąca zamiast dla Wojtka lub Dominika"to rzeczywiście fajny plan rozbudowy portalu, zniechęcając mnie i Wojtka :), przeciez, my nie robimy cudów, nie jest to wkład pracy w "punkty" , gdzie spędzamy pół miesiąca, żeby "zgarnąć" butelkę wina ...

Jeśli ktoś byłby tak systematyczny jak Wojtek, to pewnie by nawet nie zauważył, kiedy przekracza 100 pkt ... ja znowu działam inaczej, czyli większość idzie z kilku degustacji , więc hurtowo ... to nie jest problem z "ustawianiem regulaminu" w celu odcięcia nas w takim razie (tak mniemam z Twojej wypowiedzi Pawle), tylko trzeba zdopingować jakoś innych... a zasady rodem z PRL-u to chyba nie te czasy :P

15.07.2012 13:00
Uff!!! Przeczytałem te wpisy po tygodniowym urlopie bez telefonu i sieci. Jak się ogarnę to napiszę więcej. Teraz tylko krótko. Pomysł Kapituły jest chyba nieudany, choć dostałem do niej zaproszenie. Uwagi Dominika są niestety bardzo celne.... cdn....

15.07.2012 18:18
Ufffmiałem nadzieję, że jesteś na urlopie, a nie wolałeś się nie wypowiadać ;). Też dziękuję, za zaproszenie, ale nie skorzystam, gdyż rewolucja nie przypadła mi do gustu.

16.07.2012 10:33
Po kolejnym dokładnym przeczytaniu uwag Pawła i Dominika muszę jednak przyznać rację temu drugiemu, choć może jego sformułowanie, że chce się nas odciąć od nagród jest zbyt drastyczne lecz niepozbawione racji. Przecież Paweł pisze " Po szóste uważam, że wręczanie nagród cały czas tym samym osobom mija się z celem i ideą konkursu. " Czy za to, że jesteśmy tak aktywni mamy być dyskryminowani? Przeciwnie, takich jak my klubowiczów, powinniście najbardziej doceniać. Przecież wprowadziliśmy we dwóch około 10% win do bazy, ocenili około 15%, a Klubowiczów jest chyba około tysiąca!!!
Zgadzam się w pełni z Dominikiem, że powinniście raczej bardziej zaktywizować nowych klubowiczów a nie flekować starych. Co do punktowania aktywności, był już punkt w starym regulaminie, że za ciekawy wpis, artykuł czy recenzję można dostać ekstra 5 pkt. Czy było to używane przez szefostwo wortalu? Chyba bardzo sporadycznie, bo ja mimo kilku artykułów nie dostałem żadnych punktów. Wystarczy częściej używać tej opcji lub podnieść np. do 10 pkt aby nagrodzić najbardziej aktywnych. Tu mogłaby się wykazać ewentualnie powołana Kapituła, przydzielając na koniec każdego miesiąc te ekstra punkty. Albo nawet 15, 10 i 5 pkt za trójkę najbardziej aktywnych poza wprowadzaniem win do bazy. Nie burzyło by to zasadniczej punktacji a premiowało wzbogacanie treści wortalu. Sam też proponowałem ufundowanie nagrody dla najbardziej aktywnego nowego portalowicza, ale pozostało to bez odpowiedzi.
Ponadto zgadzam się całkowicie z Dominikiem na temat zmian w punktacji. Dodanie wina i jego fotki powinna być znacząco wyżej punktowane niż dodanie ceny, które się często zmieniają i nikt tego praktycznie nie weryfikuje.
Prosimy więc Kierownictwo Portalu o przeanalizowanie uwag Dominika i moich oraz o komentarz.


16.07.2012 15:03
Kierownictwo Portalu na urlopie, ale ja jak zwykle postaram się odnieść, tylko muszę złapać wolną chwilę

16.07.2012 15:04
tak na szybko-> to trochę z tymi procentami przesadziłeś heh

16.07.2012 15:32
może trochę przesadziłem, dokładnie to 8.6% - dodaliśmy z Dominikiem 932 wina

16.07.2012 17:02
Ja chyba patrzę na inne liczby ;)
Wojtek 339, Dominik 310 = 649 win

16.07.2012 21:58
Pawle , ale co to zmienia ? Punktacja, statystyka ogólna mówi sama za siebie, czas wziąć na klatę wycofanie regulaminu :) , chcecie pomożemy, jak zawsze dyskusją na forum, trzeba tylko obrać jakieś cele i pod nie tworzyć regulaminy. Zaraz się okaże, że kierownictwo dało "tworzącym" wolną rękę ;)

16.07.2012 22:13
Z mojego punktu widzenia nic nie zmienia. Ale zastanawiałem się skąd Wojtek wziął takie liczby ;)
"kierownictwo dało "tworzącym" wolną rękę"
Kierownictwo miało czynny udział i decydujący głos przy tworzeniu regulaminu

17.07.2012 11:17
Skąd liczby: W osiągnięciach jest u mnie: dodane wina 516 pkt. Dominik 416. Punkt za wino. Razem 932.
Pawle, czekamy na ustosunkowanie się do naszej propozycji. Myślę, że powinniśmy dążyć do konsensusu. Nowy Regulamin nie jest niestety dobry.

17.07.2012 12:04
Od grudnia 2011 r. za dodanie wina przyznawane były (i nadal są) 2 pkt
http://www.nasze-wina.pl/forum/topic/1/697/#post_4569. Ale tak jak Dominik napisał to nic nie zmienia.

17.07.2012 12:07
A jeżeli nadal uważacie, że regulamin nie jest dobry to wg mnie możecie przygotować swój i najlepiej tutaj opublikować. Tylko będę wdzięczny aby miał jakąś zjadliwą formę, a nie przedstawiał zlepek postów
Pamiętajcie tylko, że dążymy do tego, aby zachęcić zarówno nowych, a także starych ale nieśmiałych Klubowiczów do większej aktywności.

17.07.2012 12:20
Pawle, przyślij mi i Dominikowi na priva stary regulamin. Myślę, że razem coś "spłodzimy". Mam nadzieję, że Dominik nie zgrzyta zębami, że go w to angażuję.

17.07.2012 14:25
Pawle po kolei.
1) od 12.2011 po ... burzliwych akcjach na forum, ze 1 pkt za dodanie wina do zły pomysł, wszyscy sie z tym zgodzili , po czym teraz wracacie do 1 pkt ? Dlaczego ?
Przypomne też miała wejść opcja, że 2 pkt zostają tymczasowo z tendencją do 3-4 pkt jeśli dodane zostanie również zdjęcie. Ja dalej uważam, ze dodanie wina to 3 pkt , 4 pkt ze zdjęciem
2) Nowy regulamin zachęca co ... lenistwa z dodawaniem win/ocen :) i niejasnych co dla mnie oznacza jak już wspomniałem złośliwie PRL-owskich czasów, czy PZPN-owskich jak kto woli. Czyli przyznajemy wyłącznie nagrody, pochwały, uznania, wg "prezesa" , lub grupy prezesów. Złe.

Tu przypomnę, że jak swego czasu dołączyłem do Was, rzeczywiście 3 m-ce pod rząd, szybko załatwiłem sprawę z opcją pow. 50 pkt ..., potem, żeby ktoś sie aktywował do 50 pkt (śmieszna ilość jak dla mnie) to musieliśmy agitować "Ludzie weźcie sie w garść czeka wino/kieliszek Eisch za godzine użytecznej pracy" , a zdarzało się, że NIKT nie przekroczył 50 pkt (!)... Potem pojawił się Wojtek , sytuacja jak ze mną, szybko się "rozkręcił" i ... potem znowu przyszłowiowa "lipa".... chwilę aktywizował sie Zbyszek, teraz Rioja (3mam kciuki za zapał).

Następnie przyznaje się bez bicia, że agitowałem o włączenie VIP-ow do konkursu ( jak i właścicieli serwisu ....nie wiem czemu sie na to nie zgadzacie, pkt są wykładnią pracy i na matactwo nie ma szans :P ) i jaki efekt, może i aktywacja większości osob nie wzrosła dużo, ale ilosć win/ocen/cen dodawanych przeze mnie i Wojtka i Was drogie kierownictwoczasem dawała efekt jak inne 4 miesiące razem wzięte ... a czyż nie na tym ma polegać idea portalu, że chcemy dużo nowych win i ich ocen ? Do tego dołącza sie kierownictwo oczywiście... ale przynajmniej dzięki temu ludzie tu zaglądają często i mamy jakąś renomę w sieci :)

p.s. Wojtku piszę się jak najbardziej, ale ... musimy znać 1 rzecz jaki mamy budżet (czy to sa negocjacje z importerami) na ew. nagrody motywacyjne ( bo nie koniecznie trzeba przyznawać tylko za wina, akurat bardzo mi się podoba pomysł nagradzania za sensowną aktywność na forum nie-Vipów )

17.07.2012 14:44
Ad.1 -> to jest błąd, 2 punkty były i są przyznawane od tamtego czasu. Poprosiłem Kasię o poprawienie tego punktu w regulaminie. Nasze przeoczenie.
Co do 3-4 ze zdjęciem to z tego co wiem jest to bardzo ciężkie do realizacji.

17.07.2012 15:46
Odnośnie reszty to jak pisałem powyżej - możecie przygotować Waszą wersję regulaminu, ponieważ nie wiem czy jesteście w 100% ze sobą zgodni ;)
Co do nagród to minimum zawsze mamy 1 butelkę. Czasami zdarza się, że są dwie.

17.07.2012 16:14
Czekamy na plik regulaminu, aby nie przepisywać wszystkiego.

17.07.2012 16:28
A chcecie cokolwiek przepisywać? Myślałem, że zrównacie go z podłogą ;)
Starego nie mogę znaleźć w wersji do edycji więc podeślę wam nowy + stary dla porównania.

17.07.2012 21:34
haha :) Wojtku to równamy do podłogi ! Możemy jakies kryteria omówić na forum ? Osobiscie nie jestem za przyznawaniem głownej nagrody przez "Prezydium" czy jak to tam było nazwane :), natomiast przydałaby sie jeszcze jakaś nagroda dla aktywnych "inaczej"... no i można zastrzec, ze VIP nie moze wygrać 2 miesiące pod rząd ?

I mam jeszcze propozycje. Nie każdemu chce się rejestrować ( są na pewno takie lenie ), moglibyście dorobić jakies pare złotych na upominki, wprowadzając możliwość sprawdzenia bazy win/ocen za symboliczne 1,23 zł dla niezarejestrowanych czy "nowych" członków nie mających np. poprawnie zweryfikowanych 5-10 dodanych win/ocen ... taka luźna myśl ;)

17.07.2012 21:43
Pawle, rewolucje już były.... My chcemy tylko niedyskryminujących nikogo reguł, uwzględniających aktywność na wortalu i dopingujących jego rozwój.

17.07.2012 22:49
"Wypiję za to !"

20.07.2012 00:31
Panowie, no i co z tym Waszym regulaminem? Coś nic nie widzę ;)

20.07.2012 10:00
Wersja Beta jest już w konsultacji u Dominka!!!

20.07.2012 10:33
To moja wina, standardowy brak czasu, Wojtek przysłał już w środe :), właśnie brnę przez oba :)

20.07.2012 10:39
Wrócę jeszcze do piwniczki ... gdzie jest napisane cokolwiek na temat jej wykupu czyli cen ? http://www.nasze-wina.pl/auth/pages/wirtualna_piwniczka/ nie widzę ... ?

btw jak tam Greco Pawle, dojrzało już do wysyłki?

20.07.2012 11:07
http://www.nasze-wina.pl/nw/sections/sekcja/o_klubie/uslugi/

Greco?... Jakie Greco... ;)
Wyfrunie w poniedziałek.

20.07.2012 11:15
Może i za jednym zamachem 2 przesyłki

20.07.2012 12:37
Pawle masz na skrzynce. Jak ustalimy cos konkretnego miłoby było, jakby się wypowiedzieli też nie-Vip-owie ?

20.07.2012 13:16
Ojejcia. Jak ja nie lubię jak Wy mi coś dajecie do roboty... ;)
A tutaj jakieś maile, prośby etc.


20.07.2012 13:43
Chcemy być mili i skonsultować Regulamin zanim go opublikujemy i poprosimy o opinię innych Klubowiczów.

20.07.2012 13:56
... czyli wywrócimy wsio do góry nogami :P

20.07.2012 14:59
"Tylko będę wdzięczny aby miał jakąś zjadliwą formę, a nie przedstawiał zlepek postów"
Dzięki Panowie! Bardzo czytelny materiał mi przesłaliście... :]

20.07.2012 15:30
Pawle, nie przesadzaj, to nie umowa o kredyt hipoteczny, dasz sobie radę. Wersję ostateczną pięknie zredagujemy.

20.07.2012 15:41
Nie narzekaj, masz w punktach w kolorkach, wsio czytelne, a komentarze, masz po to, zeby było jasne o co nam chodziło.

20.07.2012 16:25
"wsio czytelne"
Bo zaraz wrzucę to tutaj i się pośmiejemy ;)

20.07.2012 23:53
punkty, kolorki, a Ty narzekasz ... ehhh :P jak wrzucisz tu z kolorkami to prosze bardzo :P

24.07.2012 15:42
i jak tam @Pawle , który punkt tak mocno przyblokował :P

30.07.2012 07:52
Kolejny tydzień minął i brak żadnej reakcji :(

30.07.2012 10:18
No ja nie mogę!!!! Taki ogień na forum a ja wszystko przegapilam na wakacjach. Bardzo mi się Wasze dywagacje podobały byly takie egzotyczne:) Na co dzień walczę z umowami i regulaminami ale takich emocji nie pamiętam:) Jako że w paru miejscach sie pojawilam (cieszy mnie to ogromnie) to pozwolę sobię wtrącić małą dygresję. Nagrody rzecz mila - rzecz jasna, ale nie o to chyba na tym forum chodzi. Ja co prawda tylko raz w życiu wygralam - żelazko z konkursie taksowkowym, więc do nagrod mam stosunek wirtualny. Piszę sobie bo lubię wina, rozmowy, riposty i dyskusje, więc zmieniajcie sobie regulamin jak chcecie a ja dalej będę pisać z nagrodą czy bez, bo jak powiedzialam wcześniej nie o nagrodę tu chodzi. Ale podziwiam zapał w tworzeniu prawa :)

Vinum et musica laetificant cor

30.07.2012 14:49
Taki był ogień, że aż uciekłem na weekendowy wypad nad morze bez dostępu do sieci ;)

30.07.2012 15:55
Rioja, nam też nie chodzi o nagrody (przecież sam je też przekazuję) ale o spowodowanie większej aktywności wszystkich zarejestrowanych w portalu osób!!!

30.07.2012 16:30
Wojtek ma racje wyciągnięte z kontekstu :), gdyby było więcej aktywnych członków problem by nie istniał, a powstał, ze względu na "nowy" regulamin, który naszym skromnymzdaniem zamiast dopingować, nie zmieni nic lub na gorsze. W czym jest problem Pawle z tym co przesłaliśmy tydzien temu ? Chcecie zdania członków portalu, to wrzucaj nasza wersje nawet z komentarzami, bo miesiąc minął , szkoda czasu.

30.07.2012 18:52
Z ze mnie taka niepoprawna opymistka przez entuzjastka - z nagrodą czy bez i tak bedę Was męczyć swoimi winno - kulinarnymi przemysleniami. Nic na siłę - albo ktoś chce być w spoleczności i się "udziela" albo nie. Myslę że nikogo z "nieobecnych" nagrodami się nie wskrzesi:)

31.07.2012 13:53
Niektórych trzeba zachęcać ;), a byłoby miło, żeby więcej ocen od innych osób się pojawiało, bo inaczej zamiast portalu miłośników wina, o jakim marzyli Pan Krzysztof i Pani Bożena, wyjdzie, że to portal 10-15 osób i tylko my kreujemy oceny, członków jest prawie 1500 ... a tylko 1% aktywnie oceniających, 99% ew. tylko korzysta z naszych ocen ..., też świetnie, ale zakładam,że założeniem miała być różnorodność, a nie blog winiarski kilku osob ;)

31.07.2012 18:09
Jakoś trudno mi się zgodzić z powiedzeniem Lenina że ilość przechodzi w jakość (pamiętam doskonale ten termin, bo dzięki niemu dostałam 3 z prawa geologicznego, egzaminator powiedział że potwierdzam tą teorię Lenina:). Dla mnie ważne jest żeby pisały osoby, które faktycznie ta tematyka interesuje a nie Ci, którzy wpisują się na wszystkie fora od randkowych po pszczelarskie. A oceniać zacznę więcej, ale wiedza i złożoność niektórych forumowiczów trochę mnie jeszcze onieśmiela:)

31.07.2012 23:18
Ja jednak bym chciał, żeby oceny szły nawet od fanów Carlo Rossi, gusta/smaki/itp itd z winami są bardzo różne, więc ja np. cieszę się, że znalazłem tu gustopoodbnych i jeśli widze, że ocenili jakieś wino dobrze, to jestem na 95% spokojny, ze mi też będzie pasowało i myślę, że to jest główna siła większej ilości ocen, głosów.

Kiedyś juz padło hasło czy "nie przesadzamy" w opisach/ocenach , ale myślałem, że nie ... teraz wychodzi, ze się jednak mylę, skoro Ty się obawiasz oceniać, a nie brak Ci przecież w najmniejszym stopniu "obycia z klawiaturą"

Dołożona została też, pomoc przy ocenach jak opisywać wino, ale ... nie trzeba z tego korzystać, nikt nie wymaga opisów : pierwszy, drugi, trzeci nos , usta itp ... ale choć 1-2 zdania typu "Dla mnie bardzo dobre wino, czuć aromaty i smak wiśni i czekolady, alkohol zbyt intensywny,drażni" ... itp, tak tylko w ramach orientacji dla czytającego, np. czekolady ktoś nie znosi nie kupi ...juz coś :). Akcja z tego co pamietam zaczęła się jak Jurek zaczął tylko dawać oceny punktowe bez opisów ... a teraz widzę, że chyba efekt był jedynie taki, że Jurek przestał oceniać wina :)

NIKT nie czepia sie opisów/ocen. Napiszesz czuje wiśnię, kto inny napiszę, nie czuje wiśni tylko porzeczkę ... i co z tego ? Nic :) Każdy może czuć co innego, a doświadczenie przychodzi z każdą butelką , bezcenne są degustacje, więc jeśli Rioja masz koło siebie jakieś biegaj, zapisuj się, sprawdzaj, jak sobie przypomnę moje podejście do wina jeszcze 2 lata temu ... kosmicznie inny odbiór, już wiem co lubie i mam w nosie, że koś lubi co innego :),ale mam porównanie po jakiś kilkuset różnych butelkach w ciągu tych 2 lat ... łapałem każdą byle inną, obecnie już mam kilka ulubionych, które od czasu do czasu muszę wrócić do kieliszków ...

... muszę nauczyć się pisać zwięźlej :)

01.08.2012 19:25
Dobra, degustacje przełożę na kompa - ale cóż oczekiwać jako świeżynka na forum kulinarnym zaraz od szanownego kolegi mi się dostało:) a raczej mojej dysleksji (tak się usprawiedliwiam:). A mam co wprowadzać bo zakupiłam w Austrii - jednego tylko nie rozumiem w opisach - zapach skóry - o jaką skórę chodzi ze zwierzęcia czy ludzką a może ramoneskę:)?

01.08.2012 22:27
Najczęściej przynajmniej w moim gronie mówimy o np. skórzanym pasku czyli tak na prawdę chodzi o zapach świeżej skóry jak w galanterii :), zwierzęce zapachy mi najczęściej kojarzą się, z ... oborą :) Przynajmniej też tak się u nas utarło , takie ostre pierwsze nuty, w zasadzie zawsze po jakimś czasie znikają, choc czasem jest to pare godzin. Moje ulubione wino zwierzak Carignan Lo Vielh od Bojanowskiego.

03.08.2012 16:23
"Akcja z tego co pamietam zaczęła się jak Jurek zaczął tylko dawać oceny punktowe bez opisów ... a teraz widzę, że chyba efekt był jedynie taki, że Jurek przestał oceniać wina :)"
Nie, nie, nie :) To jacek1952 dodawał oceny bez opisu. Wprowadziliśmy konieczność wpisania jakiegoś znaku to zaczął wpisywać "spację" :))))

03.08.2012 16:24
ps. przesłałem Wam odpowiedź propozycję regulaminu. Może coś z tego teraz sklecicie ;)

03.08.2012 21:01
aaaa fakt :) sorki Jurku :) ...ale wiecie na ... J też :P

p.s. ja już odesłałem.

06.08.2012 17:11
Jestem na urlopie w Wachau. Wracam w weekend i napiszę swoje uwagi. Na razie testuję swoje możliwości rowerowe i zbieram notki to opisów win. Zeszłoroczne rieslingi świetne, veltlinery gorsze.

07.08.2012 02:20
I ktoś kiedyś pisał ...kiedy ja pracuje :P

08.08.2012 09:26
Zapowiedziane w biuletynie 32/2012 poczwórne punktowanie:
"Słońce praży, oszałamiająco pachną trawy, bryza morska przyjemnie schładza powietrze, a my, wędrując wakacyjnym szlakiem, odkrywamy coraz to nowe miejsca na winnej mapie świata. Od dziś, każde miejsce dodane do naszej bazy będzie punktowane poczwórnie! Miejsca zakupu, które są jednocześnie miejscami odwiedzin: restauracje, sklepy, winnice, wszystkie miejsca, w których można kupić, czy zdegustować wino. Tworzymy własną mapę!"

obowiązywać będzie od jutra Dzisiaj punktacja za nowe miejsca zakupu niestety nie będzie przyznawana (problem techniczny) :(


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem