Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Portugalska sałatka z dorszem i cieciorką

01.09.2012 23:02

obrazek
No dobrze ...koniec urlopu :) wracam do życia :)

Portugalska sałatka z cieciorką i dorszem - proste i REWELACYJNE danie, skonsumowane, przypadkiem w PT, za co dziękuje mojemu bożkowi kulinarnemu, że skusił mnie na niez zasady sałatek nie zamawiam w knajpkach, bo nie lubię płacić, za zwykłe zmieszanie kilku składników, bez żadnego wysiłku kucharza.

Dokładnych składników Wam nie podam, ale na tzw oko ...
- solony dorsz w oryginale ( ja kupiłem dorsza bałtyckiego, 3-5 minuty gotowany w osolonej wodzie, pote 3-5 minut obsmażany na oliwie - ostudzić )
- cieciorka ( kupuję gotową , tym razem słoiczek a jakże z LIDLA , bardzo dobra )
- 2 cebule ( dużo, ale tak było w oryginale ) tym razem 1 szalotka, 1 czerwona
- 3-4 ząbki czosnku drobno pokrojone , solone
- natka z pietruszki ( w oryginale kolendry, ale mi natka kolendry nie pasuje do niczego :P )
- sok z połowy dużej cytryny
- sól, pieprz
- oliwa

Do miseczki dodajemy wszystko poza dorszem, niech sobie poleży choć 15 minut, potem dorzucamy ostudzonego rozdrobionego dorsza ... koniec :) niebo w gębie. Do tego białe wino, idealne było Cataratto z Sycylii, ale jakies Albarino czy Castelao z PT będzie równie genialne.

I jeszcze jedno, coś co mnie rozłożyło w PT , podawane do Łososia, ale ja jadłem do wszystkiego a mianowicie ... MASŁO na ciepło :) , ale ...
- roztopione powiedzmy 1/3 kostki masła ( błagam masła :))
- do tego wrzucamy 3-4 ząbki czosnku grubo pokrojone
- i wyciskamy 1/2 cytryny
kosmiczne doznania z bagietką lub jako sos do ryb.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem