Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Gnocchi w sosie śmietanowym z borowikami

23.09.2012 20:53

Zainspirowany podgrzybkami Riojy złapałem ochotę na coś "grzybowego". Padło na gnocchi w sosie z suszonych borowików, pieczarek, cebuli i śmietany.

Sos:
Na maśle przesmażyłem dwie drobno pokrojone pieczarki i pół cebuli. Gdy wszystko się zarumieniło dorzuciłem na patelnię 20g suszonych borowików (wcześniej namoczyłem je w odrobinie gorącej wody) wraz z wodą. Następnie wlałem śmietanę 18% łaciate i zredukowałem. Ostatni krok to wrzucenie ugotowanych gnocchów na patelnię, wymieszanie i nałożenie na talerz :)
Ostatni składnik to oczywiście tarty parmezan.

23.09.2012 22:29
Super wygląda! Mam pytanie gnocchowe - czy robisz czy kupujesz, coś mi nie wychodzą jak sama robię a te kupne podjeżdzają plastikiem, a chętnie bym coś zrobiła.

24.09.2012 09:24
Mam nadzieję, że Was nie rozczaruję, ale... kupuję ;)
Najczęściej w sklepie z włoskimi przysmakami (Piccola Italia ) Jak będę w Makro (na razie nie planuję) to postaram się znaleźć jakieś godne polecenia

24.09.2012 10:21
Jestem ... rozczarowany :P, ale luz ... w sumie makaronu sam nie robię :P, choc żałuje, ze jestem taki leniwy ... a dostanie chocby dobrej mąki, wiąże się z poszperaniem min. na allegroPoza tym tak szczerze ... wole nasze polskie kopytka lub siercioki :)
Od razu podam link , choć mi formowaliśmy siercioki jak kopytka nie w kuleczki ... http://www.potrawyregionalne.pl/259,573,KLUSKOWY_MECZ_KYC...

24.09.2012 11:41
Ja sam to co najwyżej mogę ciasto do pizzy zrobićMakaronu jeszcze mi się nigdy nie zachciało samemu wygniatać etc.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem