Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Polskie wina, kuchnia staropolska - WINOMAN - Cześciowa relacja.

23.09.2012 22:08

Niestety mam jakiś dół pisarski ... w wakacje brak czasu, teraz sam nie wiem ... jesień ? Chyba muszę w tym "związku" z winem zaczerpnąć więcej powietrza czy jakkolwiek brzmiał ten oklepany slogan :)

Minął już ponad tydzień i nie mogę się zebrać z relacją, którą akurat wypadałoby opisać ,ale cóż ... Spróbuję krótko, a szczegóły doczytacie na Wino w Krakowie.

Degustacja w ciemno, jedynie podejrzenia po tytule degustacji oraz ostatnia oferta Przednich Win skłaniały mnie do wniosku, że mogą to być nasze polskie wina. Podczas degustacji, to byłem tego bardziej pewny, to znowu przestawałem w to wierzyć, błądząc po Austrii, Morawach ... Jedynie kuchnia była ewidentnie Nasza.





Ciekawy wykład prof. Dumanowskiego z UMK w Toruniu o kuchni staropolskiej ( zapraszam na profil na FB ) , ciekawe i na prawdę bardzo smaczne dania jak to w Winomanie :) ( może ostatnie Tigatelle dla moich kubków smakowych były zbyt ostre ... pewnie dlatego, że może i do aromatów win potrzebuje kieliszka Eisch ;), ale moje kubki smakowe pomocy nie potrzebują z pewnością).





... a wina ? W ciemno wyszło na 8 win 4 dobre, a w zasadzie 3 z nich nawet bardzo dobre.

1.Bliskowice Joahnniter - 5 pkt - niesamowicie "trawiaste" wino, powinni je dodawać gratis do kosiarek ;)

2.Zadora Julia - 5 pkt - w zasadzie nie ma nic ciekawego do napisania o tym winie, może tyle, że jako "wino stołowe" dałoby radę. Cena ok. 65 zł

3.Płochoccy Simi - 8 pkt Świetne za pewne dzięki Traminerowi w kupażu. Owoce tropikalne, cytrusy, orzeźwiające, mineralne. Czapki z głów. Cena ok. 48 zł

4.Krojcig Riesling - 8 pkt ( tu już cena była bodajże 85 zł ... ) Bardzo dobre, harmonijne, zrównoważone prawdziwy Riesling, choć gdzieś błądziły mi nuty muscatu. Cena 75 zł

5.Krojcig Rose - 6 pkt - jestem zwolennikiem bardziej owocowych, trochę bardziej wyrazistych win różowych, ale tak na prawdę, nie mam się do czego specjalnie przyczepić, latem do popijania oraz do wieeelu potraw byłoby, świetne. Cena 75 zł

6.Krojcig Regent - 8 pkt - to było dla mnie najlepsze wino i nie zgadzam się z wyypowiedzią w artykule, że nie pasowało do półgęska, dzięki konfiturze, dla mnie ( choć ponoć przypadkowo ) było idealne. Słodkie w nosie, wytrawne w ustach, ale dla mnie to plus, miałem wrażenie późnych zbiorów, nos kierował gdzieś w słodkie wina jak różowe Syrah Hartla (może przesadziłem, ale to było pierwsze skojarzenie), wiśnie, pesti, lakier, jeżyny, czereśnie. Bardzo miłe spotkanie. Cena 90 zł

7.Płochoccy Marszelus - 4 pkt - o tym winie jak i o Rondino z Zadory mam ochotę szybko zapomnieć, słabe, bez wyrazu o owocowości vibovitu , sfermentowanego kompotu. Pijalne, ale ... ostatni raz. cena ok. 45 zł

8.Zadora Rondino - 4 pkt . cena 68 zł

Tutaj link do rozmowy z Andrzejem Bocheńskim na Wino w Krakowie.

23.09.2012 22:28
8 dla wina Płochocckich? Wow
Poszukam w Warszawie ;)

23.09.2012 22:41
Szukaj ... nawaliłem, bo było do kupienia za 35 zł (!) po degustacji ...

24.09.2012 23:30
zaraz zaraz, gdzie Ty masz zamiar kupić Płochockich w W-wie ??

25.09.2012 09:39
Kojarzę sklep na Ursynowie, gdzie widziałem butelki od Płochockich. Nie pamiętam nazwy.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem