Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Grosset Winery

Australia

Clare Valley

 

Grosset Wines jest niezależną wytwórnią, założoną w 1981 r. Clare Valley. Produkcja opiera się na winogronach z 20. hektarowej winnicy w posiadłości Jeffreya Grosseta, część m.in. z Polish Hills. Grosset może poszczycić się tytułem „Winiarza roku 1988”. Magazyn Decanter zaliczył go do „10 czołowych wytwórców białego wina”, a Amerykanie uznali go jednym z „50. najbardziej wpływowych wytwórców wina.”
Grosset jest wierny swojej filozofii wytwarzania wina od trzydziestu lat, której jednym z najważniejszych elementów jest terroir, chociaż jemu bliższe jest określenie pangkarra z języka aborygenów, znane od tysięcy lat i lepiej wyrażające złożony związek różnych cech miejsca. W efekcie nieskomplikowanego procesu i szacunku dla pangkarra powstają znakomite wina o wielkiej osobowości, najdoskonalej wyrażające charakterystykę odmiany i miejsca.

Grosset lubi rzucać wyzwania tradycji i utartym praktykom. Był orędownikiem prawnego ustalenia integralności winogron rieslinga i rzecznikiem wprowadzenia nakrętek na butelki.
Jest uznawany za jednego z najlepszych australijskich producentów rieslinga, jego autorstwa jest znakomity kupaż bordeaux gaia.


Komentarze
Komentarz Autor Data


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.