Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Krewetki ... inaczej

19.12.2012 02:15

Skoro taka dyskusja powstała o szukaniu smaków, to skorzystałem z nieobecności Szanownej Konkubiny i ... kto nie lubi zapachów morza, dobrze, że nie jest w moim domku :D



Krewetki jak to krewetki szału nie ma, same z czosnkiem i pietruszką ...oklepane, więc do dzieła :) Do krewetki makaronik ? Czemu nie :) Penne gotuje się ..., ale jaki sosik ? Pomidorowy ...hmmm też oklepane, ale modyfikujmy. Przecier ( LIDL, kartonik ) , 3-4 anchois (tez LIDL) , 1/2 serka koziego ( zaskoczę Was ... LIDL :D), pieprz, natka z pietruszki, 1/2 śmietanki 30% ( tak, tak z LIDLA ) ... obowiązkowo na talerz rucola z ...LIDLA. Tylko Krewetki były z Auchan



Wiem, że to co teraz napisze wielu skomentuje ( p... już mu się z tym jedzeniem :) ), ale ważna jest tu kolejność ... najpierw 1-2 listki rucoli, potem krewetka, potem penne z sosem ... inaczej zaburzymy/stłumimy smak ... taka mała nocna kombinacja.

Napisałbym jeszcze przy jakiej piosence ludowej to jadłem... ale boję sie bana ba NW :D

19.12.2012 16:46
No tu podziwiam wyłącznie artyzm - za krewetami nie przepadam:)

19.12.2012 23:02
Jako "smakosz" krewetek polecam je obierać i rozcinać im grzebiety jednocześnie usuwając to co niepotrzebne
Vide Krewetki z czosnkiem na maśle

20.12.2012 13:24
Jako jeden z naczelnych zjadaczy krewetek smażę je z ogonkami, które usuwam w trakcie jedzenia.

20.12.2012 17:36
Pawle chyba nie sądzisz, że jadam ze skorupkami :P ... a tak swoja drogą, jak tak zjadłem wtedy, 0.5 kg ... to doszedłem do wniosku, ze mam to gdzieś i będę kupował już obrane tylko z ogonkam :) W Grecji natomiast przy biesiadach, wszyscy wręcz walczą o ... oczka :)

21.12.2012 23:43
Ja nie przepadam za gotowanymi krewetkami, a tym bardziej za gotowcami z ogonkami.
ps. jeżeli obierałeś kiedyś krewetkę (w co nie wątpię) i rozcinałeś jej grzbiet to wiesz o co mi chodzi ;)

22.12.2012 00:06
zbytnio nie miałem wyjście przy w.wale to jest dobre jak masz :
a) duże
b) kilka
c) świeżutkie nad morzem ...
jak teraz miałem ich z 40 ... to uwierz kląłem przy 15-tej ...

22.12.2012 22:43
Co racja to racja. Ja zawsze staram się kupować tigery w makro i obierać. Z takimi mniejszymi to można kręćka dostać ;]

08.01.2013 14:43
Wygląda pysznie. Uwielbiam krewetki. Chyba będę musiał podrzucić przepis żonie :P

08.01.2013 21:34
Jak lubisz krewetki to polecam klasykę :)
http://www.nasze-wina.pl/forum/topic/1/795


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem