Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - VIII Krakowski Panel degustacyjny

06.05.2013 01:42

obrazek


VIII Panel odbył się w restauracji/winiarni Winne Grono na ul. Czarnowiejskiej 23 w Krakowie. Gdzie często gości z degustacjami nasz klubowicz Tomek Fijał z inicjatywą "Z Winem na Ty" https://www.facebook.com/ZWinemNaTy. Właściciele, natomiast tak opisują to miejsce: "Odbywając kolejny rejs po morzu śródziemnym zawitaliśmy na Sardynię, gdzie w jednym z portów zauroczył nas klimat lokalnej winiarni – pubu. Spędziliśmy tam w gronie przyjaciół wiele godzin popijając miejscowe wina, smakując niespotykane piwa i rozkoszując się aromatem włoskiej kawy. Po dwóch dniach opuszczaliśmy gościnną Olbię z wizją stworzenia w Krakowie lokalu łączącego południową winiarnię z północnym pubem i ... tak się stało :)

Winne Grono to również sklep z winami oferujący ponad 80 win z całego Świata http://www.winnegrono.krakow.pl/sklep.html

Panel był mieszanką BYOB oraz spóźnionej mini deguastacji win Malbec. Chyba pozostaje nam się cieszyć, że "mini", gdyż dostarczone Malbec'i pozostawiły spory niedosyt. Na szczęście były jeszcze inne butelki w tym dosłane przez Wine&You Barolo w miejsce "trafionej" butelki, dzięki, czemu mamy już pewność, że tak było na pewno, a Barollo Cannubi Brezza było miłym zakończeniem wieczoru.

Po degustacji zmartwiła mnie głównie jedna sprawa ... wina od Mielżyńskiego, miałem na podstawie poprzednich degustacji całkiem dobra opinię, a tu ... wpadka. W zasadzie Malbec-i to jedna wielka wpadka, gdyż Carinae od Estancia del Vino, też wypadło blado. Ratowaliśmy winami od Enoteca Nova, ale też nie oszukujemy Was, że Cabernet wyszedł szczególnie dobrze w zestawieniu jakość/cena, gdyż niczym specjalnie nas poza tym nie wzruszył. Moja nadzieja na przekonanie klubowiczów do Barbera d'Alba szczególnie podparta ocenami Wojtka i Pawła, też wypadła cieniutko ... a może mieliśmy wszyscy zbyt wybredny dzień ? Koniec degustacji ratował na szczęście Bolyki&Bolyki oraz Barolo.

Wina dostarczyli:

oraz dontomasson (Bolyki&Bolyki - import własny Wino Kawa Oliwa) i ja (Barbera d'Alba od Enoteca Nova)

Lista degustowanych win:

1. Malbec Chateau Haut-Monplaisir 2010
- średnia 4,5
- Sklep Mielżyński Wines Spirits 45 zł

2. Malbec Carinae 2011
- średnia 4,7
- Estancia del Vino 33,60 zł

3.Barbera D'Alba Terre dei Roveri 2008
- średnia 5,2
- Enoteca Nova 44 zł

4. Cabernet Sauvignon Novisimo Vina CANEPA S.A. 2010
- średnia 5,7
- Enoteca Nova 32,90 zł

5. Malbec Lagarde 2011
- średnia 5,5
- Sklep Mielżyński Wines Spirits 39 zł

6. Bolyki&Bolyki Bolyki Janos 2009
- średnia 6,9
- Wino Kawa Oliwa

7. Barolo Cannubi Brezza 2007
- Wine&You 169 zł

Wina oceniali: Bo-ryska, Korni, Jagodka, Konwalia, Ewann, Dominika, Dontomasson, ZWinemNaTY,Mlanuszka, Dominikw

07.05.2013 13:20
Czyli można napisać, że "strzały z boku" okazały się bardziej celne niż główna idea :)

07.05.2013 15:10
Zdecydowanie, choć w sumie główna idea stanowiła niecałe 50% ;)

16.05.2013 01:23
Barbera 2011 identycznie cudowna ! Nie wiem czemu tak długo zwlekałem, chyba się bałem, że moje ulubione wino ostatnio skonczyło sie na 2008 ( swoją droga gdzie 2009-2010 ?), ale nie ! Jest super i będę go bronił do utraty promili !

16.05.2013 16:41
Uffff...... miałem właśnie taką cichą nadzieję, że średnia 5,2 (wysoka w porównaniu do reszty win) jest efektem surowości krakowskiego gremium :)

17.05.2013 12:59
przestałem lubić panelowiczów od czasu degustacji Barbery ;)

17.05.2013 13:31
Przestałeś lubić, zacząłeś uwielbiać? ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem