Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Lombardia Pavese & Pavese - zaległy, krakowski panel

07.11.2013 23:33

obrazek

Taaak ... no dobrze, pomińmy milczeniem, dałem ciała, przyznaję się bez bicia :(, zgubiłem notatki, a tym bardziej byłem zły na siebie, że był to pierwszy z paneli, gdzie wina były winami, a nie próbą oceny czegoś co w większości tylko je przypominało (poza oczywiście jak zawsze wyjątkami od reguły).
Przypadkiem część odnalazłem i szybko :) spieszę nadrobić zaległości, bo jak już wspomniałem wina są tego warte.

Nowy importer Pavese and Pavese, który jak dotąd ma ocenione w bazie tylko wina z naszego panelu i choć może średnia ocen nie zachęca obecnie 5,4 to gdyby nie dwa wina, które mamy nadzieję, były wypadkiem przy pracy , średnia byłaby blisko 7.0. Ja zamierzam obserwować ... szczególnie, że już 9 listopada na Grand Prix Magazynu Wino będzie można zdegustować owe wina www.paveseandpavese.pl/degustacje.html , i szczerze jestem mocno zainteresowany ocenami profesjonalistów ;)

Degustowaliśmy w składzie: ewann, stepanian,dominikw,korni, jagodka, konwalia, mlanuszka,skyluker, OnaTemuWinna, dontomasson

Wina:

1) Pinot Nero Frizzante Finigeto 2012 - średnia 6,1

2) Pinot Nero Cruase Metodo Classico Brut Rose Mazzolino - średnia 6,9

3) Bonarda Mazzolino 2012 - średnia 4,2

4) Barbera Poggio Marino Marchese Adorno 2010 - średnia 6,9

5) Moscato Finigeto 2012 - średnia 3,7

Winem panelu została Barbera Poggio Marino Marchese Adorno 2010

Degustacja odbyła się w Wino Kawa Oliwa www.wineconcept.pl , dziękujemy jak zawsze za przyjęcie nas i świetną atmosferę :)

08.11.2013 17:02
Jak widać lubimy ten szczep :)
Na Galę Magazynu Wino wybiera się dzisiaj Michał, więc będziemy mieć info z pierwszej ręki.

10.11.2013 17:02
MEDAL BRĄZOWY
Pinot Noir 2009, Oltrepò Pavese, Tenuta Mazzolino w kategorii „najlepsze wina czerwone powyżej 100 zł”, chociaż byłem pewien, że spokojnie zgarnie złoto. Bressan nie robi aż tak dobrych win. Poza tym - cena!

13.11.2013 03:00
... a Bonarda ?


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem