Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - "Puls Biznesu" - Jest popyt na polskie wino. I co z tego... (16 marca 2010)

16.03.2010 09:58

Polecam artykuł we wtorkowym PB.
Starałem się znaleźć wersję elektroniczną, ale mam tylko to:

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/16/Prawo_zakorkowalo_polskie_wino

Mowa jest o barierach prawnych, które hamują rozkwit polskiego winiarstwa.
Co najśmieszniejsze, w oficjalnej ewidencji winiarzy, którą prowadzi Agencja Rynku Rolnego widnieje tylko 21 producentów uprawiających winorośle na niecałych 30 hektarach, a w rzeczywistości podobno jest ich kilkuset, a uprawy zajmują ponad 400 hektarach : )

Co zrobić, heh

16.03.2010 16:41
Przeczytałem i w sumie nie dowiedziałem się niczego nowego. Od dawna wiadomo, że w Polsce nie można rozwijać rynku winiarskiego. Powód? Oczywiście żenujące przepisy, poczynając od koncesji na sprzedaż wina, dalej idąc przez czynności administracyjne, a kończąc na licznych kontrolach.

Bo to Polska, nieelegancja Francja ;]

16.03.2010 17:07
Smutek płynie z tego artykułu. Podziwiam ludzi, który mimo chorych przepisów rozwijają się na tym rynku z dużymi sukcesami. Moim zdaniem wina m.in Jaworka prezentują się na przyzwoitym poziomie i mogą bez trudu konkurować z winami zza Odry. Ceny tych win oczywiście mogłyby być mniejsze, ale Ci ludzie muszą w końcu na czymś zarabiać.

16.03.2010 23:05
Jak dla mnie ceny win Jaworka są zbyt wygórowane. Bez przesady za 40-50 zł można kupić dużo lepszą rioję. Rozumiem, że nie ma co porównywać Hiszpanii z Polską, ale mnie osobiście taka cena za takie wino niestety odrzuca.

17.03.2010 13:05
Kolega chciałby kupować wszystko po taniości. Niestety nie da się.

17.03.2010 19:54
Niekoniecznie kupować po "taniości", ale jak dla mnie cena tych win jest zbyt wygórowana w stosunku do ich jakości. kropka.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem