Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Rumuńskie zaskoczenie - degustacja w Polonia Palace - 20 kwietnia 20101 r.

20.04.2010 23:38

Byliśmy dzisiaj, czyli 20 kwietnia 2010 roku na degustacji win rumuńskich. Wielkie zaskoczenie. Po przetestowaniu win z zaledwie dwóch winnic możemy śmiało powiedzieć - to jest to. Ciekawe wina w dobrych cenach, niestety niedostępne jeszcze na polskim rynku. Dla nas wychowanych na Cotnari i Murfatlar to co zobaczyliśmy i mieliśmy okazję skosztować stanowiło nowe, niezwykłe odkrycie. Dziś nie mamy już sił na szczegóły, może pojawią się wkrótce, ale konkluzja jest jedna. To może być wielki konkurent dla obecnyuch ju z na polskim rynku marek.

21.04.2010 06:48
To znakomite wina i - co ciekawe - duże zróżnicowanie regionów, a jeden styl. Zgadzam się, że będą to najatrakcyjniejsze wina w ciągu najbliższych lat, podobnie jak portugalskie. Stosunek ceny do jakości znakomity! Chyba juz nawet przegonili Bułgarię. Musimy pamietać, że są to w dużej mierze owoce inwestycji francuskich. Ale warto! Brak szczegółowej recenzji Pana Krzysztofa też o czymś świadczy ;)

21.04.2010 21:46
Krzysztof napisał:
"niestety niedostępne jeszcze na polskim rynku."


czy importerzy podzielili się informacją, kiedy zamierzają wprowadzić te wina na rynek?


21.04.2010 23:00
Czas dokończyć wczorajsze refleksje z degustacji w hotelu Polonia. Obecnych było 11 producentów, ale nasze możliwości wyczerpały się po spróbowaniu win z oferty dwóch z nich. Nie wiem, czy wybraliśmy najlepszych, ale wrażenia były rzeczywiście zaskakujące. Ci producenci to Domeniul Coroanei Segarcea, oraz Senator Wine Romania. Pierwszy z producentów dał nam do oceny 9 win, a drugi 7 win. Oceny wahały się w przedziale 6 do 8, co dobrze świadczy o poziomie oferowanych trunków. W przypadku Domeniul Coroanei zdecydowanie wyróżniało się bardzo interesujące Cabernet Sauvignn o intrygującym smaku, do opisu którego potrzebny byłby chyba Pan Szymon i bardzo eleganckie Chardonnay będące połączeniem lekkiego smaku beczki ze świeżością i owocami. Dla nas odkrycie.
Senator Wine zaintrygował mnie winem Cadarca i to nie względu na smak i jakość, ale raczej nostalgiczne wspomnienia z młodości. Tym razem wino nie oczarowało, ale też nie rozczarowało. Po prostu było takie jak kiedyś, a mój smak po prostu jest teraz zupełnie inny. Najlepsze wina maja etykietę Private Collecion i są kupażem kilku odmian. Jak się dowiedzieliśmy wina te nie są sprzedawane ze względu na mały wolumen produkcji, a służą tylko do prezentowania możliwości winnicy.
Brawa dla firmy MJA za organizację imprezy.
Co do pytania o dystrybucję, to właśnie to spotkanie miało na celu znalezienie polskich dystrybutorów. Myślę, że warto te wina sprowadzać. Mam tez nadzieję, że nasze odczucia nie są spowodowane działaniem uroku spotkania a rzeczywistą ocena wartości oferowanych tam win.

30.04.2010 23:51
Na wstepie dziekuje za ocene działalnosci firmy MJA w promowaniu win z Rumunii w Polsce. Uwazam , ze ogromna zasługe ma tutaj pani Anna Smolec z magazynu Wina Swiata,ktora znakomicie poprowadziła cała impreze. Brawo pania Aniu za pełny profesjonalizm!
No, coz my rowniez uwazamy , ze wina z Rumunii sa naprawde godne uwagi i w najblizszym czasie przy odpowiednich inwestycjach oraz polityce sprzedazowej moga "namieszac" na europejskim rynku winiarskim. Osobiscie uwazam, ze w tej chwili wina z Rumunii juz nalezy uznawac za lepsze jakosciowo od win bułagarskich.
Duzą zaletą prezentowanych win była naprawde szeroka gama smakowa poczynajac od win wytrawnych , a konczac na winach czerwonych i białych słodkich. Firma MJA ma w swojej ofercie wina z wytworni Recas Winery, ktora rowniez prezentowała swoje produkty na warszawskiej imprezie. Tak wiec podusmowujac.
Zapraszam do probowania win z Rumunii poniewaz sa tego naprawde warte i maja bardzo przystepne ceny w stosunku do ich jakosci!


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem