Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Tablica ogłoszeń - Wino wiśniowe ekologiczne domowe rocznik 2022

25.04.2024 15:25

Odsprzedam 2 butelki wina wiśniowego typu wino domowe. Wino z rocznika 2022 wytworzone zostało z ekologicznej uprawy wiśni odmiany Łutówka z 30 letniego drzewa. Nie stosowano żadnych oprysków , owadobójczych, przeciwgrzybicznych, pestycydów, itd., ani żadnych innych chemicznych środków ochrony roślin.
Owoce ręcznie sortowane, i wybierane tylko te najwyższej jakości – nienadgnite i nierobaczywe.
Ponieważ wino robione było na użytek własny, to stosowane były wyłącznie naturalne metody. Wino uzyskano wyłącznie z soku z owoców, bez dodawania wody. Owoce nie były siarkowane (co jest dość powszechną praktyką, a zwłaszcza w zawodowym winiarstwie), ani na żadnym etapie nie stosowano pirosiarczynu potasu.
Wino jest w pełni klarowne, i nie wytrąca osadu. Proces klarowania odbywał się metodą leżakowania wina, zlewania znad osadu i naturalnego samoistnego wytrącania osadu powodowanego upływem czasu. (Wino lubi cierpliwość).
Nie stosowano żadnych środków odzwierzęcych typu żelatyna, karuk, chitosan, kazeina, itp. wynalazków. Nie stosowano również żadnych zabiegów chemicznych ani żadnych środków klarujących typu glinka bentonitowa. Nie stosowano także sztucznej filtracji mechanicznej płytami celulozowymi w celu przyśpieszania procesu klarowania. Dzięki temu wszystkie naturalne aromaty pozostały obecne, a wino jest w pełni klarowne.
Wino jest bardziej słodkie niż wytrawne – 12 stopni w skali Ballinga (0˚ - wytrawne, 15˚ słodkie). Jego raczej słodki smak w połączeniu z naturalną kwasowością wiśni daje bardzo ciekawy smak.
Brak związków opartych na siarce, brak jakichkolwiek dodatków chemicznych i tylko naturalne metody powodują, że nawet po większej ilości podobno nie ma bólu głowy a u osób wrażliwych na obecność związków siarki nie ma także problemów żołądkowych.
Według opinii osób które miały okazję spróbować, jest to wino całkowicie nieporównywalne do tych dostępnych na sklepowych półkach.
Na zdjęciu jest to pierwsze wino od lewej strony. W celu dodatkowych informacji zapraszam do kontaktu.

25.04.2024 15:50

27.04.2024 09:09
Dzień dobry,

jestem tu nowy. Mam pytanie.
W którym miejscu mogę zamieścić informację o winach, które mam aktualnie do sprzedaży ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

27.04.2024 09:23



Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem