Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Głosujemy nad nowym layoutem lewej kolumny portalu!"

Zobacz komentowany obiekt

12.11.2010 18:50

mam nadzieję, że to typowe zagranie grafika pokazać 2 projekty z których tylko jeden się nadaje :) Zdecydowanie 2-ka.

12.11.2010 18:52
ups ... ale jak widzę wyniki głosowania to zaczynam się bać ... rozumiem, że 2-ka będzie trochę więcej "ważyła" , ale błagam jedynka jest na poziomie jak sam robiłem strony 5 lat temu ... :)

13.11.2010 00:14
Dominik,
a nie uważasz, że obrazki typu książki, ludki nad forum, "impreza" w nowych w klubie gryzą się trochę z dotychczasowym layoutem portalu?

13.11.2010 00:42
Co jest z tym wylogowywaniem z www...pisałem 5 minut i kosz... dobra próbuje jeszcze raz, ale się streszczę ..

Nie uważam, że ikony zakłócają wygląd www, wręcz przeciwnie oko kieruje się szybciej na daną kategorię/menu, łatwiej i szybciej można znaleźć to co nas interesuje, wzrok nie błądzi po nietrafionej też czcionce w pr1. Strona ma być PRZEJRZYSTA i JEST w projekcie 2, ikony nie robią imprezy ( można nad samymi ikonami podyskutować ), ułatwiają nawigacje.

Projekt 1 niestety, ale wygląda na lata 2004-5 , projekt 2 już bliżej roku 2007-8 i wystarczy na razie, nie jestem za tym żeby robić fajerwerki, latającw flashw itp ... absolutnie !, ale tez nie możecie zniechęcać nowych użytkowników, bo gotowi pomyśleć, ze od paru lat nic się tu nie działo ... i choć najważniejsza jest tu warstwa merytoryczna, nie możecie zapominać o choć odrobinie radości dla oka. To jak pić dobre wino z zamkniętymi oczami ... bukiet jest, smak jest ..ale czegoś brakuje ? :)
p.s. parę lat miałem firmę zajmującą się hostingiem i projektowaniem www, więc tylko dlatego pozwalam sobie znowu na bezpośrednie uwagi :)

13.11.2010 00:56
A czy korzystasz może z opcji "Zapamiętaj mnie", która jest dostępna podczas logowania?

13.11.2010 10:22
IMO dwójka jest przeładowana grafiką, przypomina stronę dla dzieci. A poza tym, nawet jeśli wygląda na lata 2004-2005, to co z tego? To że coś jest nieco starsze nie znaczy że jest gorsze. Gdybym miał wybrać który samochód mi się bardziej podoba, i do wyboru miałbym samochód z roku 2010 i z roku 1935, nie wahałbym się ani sekundy :)

13.11.2010 18:21
Każdy z projektów ma plusy i minusy, jak to zwykle bywa. Mnie jednak, jako osobę konserwatywną bardziej przekonuje jedynka. Właśnie dlatego, że projekt jest bardziej stonowany, mniej agresywny. Interesująca jest uwaga dominikw na temat nawigacji. Czy to znaczy, że nawigacja na portalu sprawia kłopot?

15.11.2010 10:22
Tak patrzę na te projekty i widzę, że trochę czasu przeleżały w naszej "zamrażarce" heh - wystarczy spojrzeć na liczniki win i ocen. Głosujcie!

15.11.2010 23:29
wyjątkowo nie mam czasu na wypowiedzi ...wracam i padamkrótko. Trudno porównywać rocznik 1935 do 2010 ...bo 1935 jest więcej wart :P tu sytuacja jest odwrotna. Moim zdaniem grafik powinien zrobić trzeci projekt. Jak pisałem ikony powinny być, menu górne jest czytelne, menu boczne nie ... a ikony to kwesta gustu, ale można poszukać/zrobić mniejsze , delikatniejsze. W każdym razie pr2 zdecydowanie daje nadzieje, że strona działa, żyje, i będzie dobrze .. projekt 1 to projekt historyczny w zasadzie nic nie zmieniajakby go nie było ...

18.11.2010 02:32
Zdecydowanie nr2-projekt jest bardziej zwawy,wspolczesny,zachecajacy do interakcji.Struktura bardziej zywa,czytelna,wspolczesna.Nr 1 jest zbyt monolityczny,zbity,nr 2 jest "mlody duchem",klarowny.Zdecydowanie nr2!Oczywiscie nr 1 jest w dotychczasowej stonowanej konwencji,ale przeciez po to zmieniamy,zeby szlo na lepsze!
Bardzo prosze o nr2!

 

18.11.2010 14:12
Zmieniamy, aby uporządkować zawartość lewej kolumny, która jest coraz bardziej nieczytelna. Pytanie, co jest złego w "dotychczasowej stonowanej konwencji"? Mnie się ona podoba i nie potrzebuję żadnych "fajerwerków" w postaci super grafik i czcionki z kosmosu ;] ot co.

Jak to się mówi: gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Co zrobić... trzeba głosować.

18.11.2010 15:14
W projekcie 2 nie ma przecież żadnej kosmiczne czcionki ... , ikony jak pisałem są dobrym pomysłem zwracają uwagę na lewe menu, które jest prawie niewidoczne. Większym "problemem" niż ikony, będzie pomysł z wyróżnieniem na czerwono niusów na forum ( data, osoba ) to powinno iść albo w delikatniejszy kolor, może nawet ta co wyżej "z lekka zginal zieleń" byłaby mniej rażąca bo zrobi sie za czerwono. I wracając do czcionki z pr.2 ...grafik moim zdaniem rozciągnął ją na wysokość , aby dopasować do ikon ...lepiej będzie zmniejszyć ikony a czcionkę zostawić w oryginalnych rozmiarach ;)

18.11.2010 15:28
Czyli projekt nr 1 z małymi obrazkami ? :) hehhe

18.11.2010 17:11
czemu nie :) jak pisałem świeżość potrzebna, nie musi byc dokładnie taka jak na 2-ce :)

18.11.2010 20:15
Zgadzam się - ikony w 2 mogłyby by trochę mniejsze - może też ikonka z ludzikami z dymkiem dialogowym powinna być subtelniejsza?


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem