Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Kraków - Degustacja pt. "Austria na Zielono" w Lochu Camelot

12.12.2010 21:52

Już po ... jestem zdecydowanie na TAK szkoda, że kolejne w dni powszednie ... opis lada dzień ... pewnie w środę, ale będzie pierwsza u mnie 9-tka :) i to za słodkie wino ! :)

13.12.2010 00:51
obrazek
... nie chce mi się spać :P więc błyskawiczna ocena win z degustacji.


Z uwag do samej degustacji.
Na plus:
+ urocza prowadząca Pani Monika Bielka-Vescovi ;)
+ dużo ciekawych informacji ( biodynamika, slow food )
+ wspaniale dobrane wina i ich kolejność !
+ drobiazg, a cieszył ... wydrukowane karteczki z winami z degustacji wraz z opisem :) łatwiej było zrobić szybko notatki
Na minus:
- ... krzesła

13.12.2010 10:19
Widzę, że dodałeś do czerwonego wina zdjęcie białego, ale to chyba z powodu późnej godziny.. Syrah Trockenbeeren-Auslese Toni Hartl 2006
Ps. nie wiedziałem, że są słodkie syrah - i to jeszcze ocenione na 9 :]

13.12.2010 11:03
Nie do końca ... bo to jest oficjalne zdjęcie :) Kolor jest baaardzo jasny, sam zaliczyłbym go do różowego, ale importer i sprzedawca oznacza jako czerwone . Co do 9-tki ... jak opisałem to wino zmusiło mnie do przełamania się , na coś wyższego niż 8 :)

13.12.2010 11:22
I się wyjaśniło ... błąd na stronie importera, tak mi się wydawało, ze butelka na degustacji była ciemnaInformacje od Pani Moniki: ( poprawki zrobię na pewno również, ze zdjęcie bo zakupimy to wino :) na pewno. ).

"Wino które wczoraj podawałam to Beerenauslese. Na stronie importera zostały mylnie wstawiona nazwa Trockenbeeren-Auslese. Właśnie kilka dni temu rozmawiałam z importerem na ten temat gdyż nie posiada on tego wina w ofercie.

Różnica pomiędzy BA oraz TBA to
BA - Wina z indywidualnie wyselekcjonowanych przejrzałych, pojedynczych owoców. Nadzwyczaj bogate, słodkie wina deserowe, dobrze wyważone dzięki swej kwasowości.
TBA - jest podobne do BA tyle tylko, że z kiści wybiera się tylko jagody całkiem wysuszone przez szlachetną pleśń na rodzynki.

Zawartość alkoholu w degustowanym Beerenauslese Syrah to 10%. "

13.12.2010 11:23
Ktoś tam chyba jest daltonistą heh. Ale faktycznie, gdy się przypatrzymy to na etykiecie tego wina jest szczep "syrah".

13.12.2010 11:29
Dominik, namówiłeś Panią Monikę do rejestracji na nasze-wina.pl? :)

13.12.2010 11:36
Yyyy :) nie wiem :) , ale powiedziałem, że od Ciebie wiedziałem o degustacjii żeby zawsze dawała znać jak będzie robiła degustacje szczególnie w weekendy, więc kto wie ....może się skusi :) Ktoś co prawda rozdawał tam ulotki o stronie z informacjami o degustacjach, ale ... nie było na nich nawet adresu www

13.12.2010 13:13
obrazek
Poprawione już wszystko włącznie ze zdjęciem

13.12.2010 13:44
No dobrze skusiłam się i jestem :)

Odpisując na poniższy post: nie było adresu ponieważ jest to strona facebooka "Wino w Krakowie". To strona założona przez pasjonatów wina z dwóch rożnych pokoleń (ojciec i córka), którzy informują i opowiadają o tym co się dzieje w Krakowie.

Yyyy :) nie wiem :) , ale powiedziałem, że od Ciebie wiedziałem o degustacjii żeby zawsze dawała znać jak będzie robiła degustacje szczególnie w weekendy, więc kto wie ....może się skusi :) Ktoś co prawda rozdawał tam ulotki o stronie z informacjami o degustacjach, ale ... nie było na nich nawet adresu www


13.12.2010 13:58
Pani Moniko, witamy serdecznie!

Może na początek wspomni Pani co nie co o swoich upodobaniach winnych? Białe vs. czerwone, Austria vs. Francja etc.

13.12.2010 14:15
Niestety tak się nie daLubię dobrze zrobione, obrazujące dany terroir. Lubię wina z każdego zakątka świata. Ciekawią mnie wina z autochtonicznych szczepów. Najbardziej ciekawią mnie wina, których jeszcze nie próbowałam . Staram się w miarę możliwości sięgać po producenta lub szczep, którego jeszcze nie znam.

13.12.2010 21:56
Nabyłem ... w życiu jeszcze nie wydałem tyle pieniążków na winomagia Świąt100 zł ...375 ml ... aaaale jest pyszne ... czy dotrzyma do Wigilii ? :)

A co do "Wina w Krakowie" na FB ( szczerze nie lubię tego portalu ...ale cóż ... ) to z FB też można byłoby podać link co czynie :P , długi... ale cóżtu będzie przynajmniej łatwo kliknąć ;) ...

14.12.2010 17:47
Odrobina luksusu smakuje lepiej niż worek codzienności :))


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem