Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Czy ktoś z Was słyszał o szwajcarskich winach?

14.06.2008 10:00

Czy ktoś z Was słyszał o szwajcarskich winach? O zegarkach,
serach, bankach, ok, ale o winach? Polacam Amigne de Vetroz Jean Rene
Germanier 2004. Zdziwicie się. Wino białe, eleganckie, wyrafinowane.
Ocena 10 w 10-cio stopniowej skali. Do kupienia, chyba tylko w
Szwajcarii. Szukajcie na lotnisku w Zurychu. Kosztuje tylko 19.90
EU.

19.10.2011 22:49
Sama muszę chyba skomentować ten mój wpis z 2008 roku... Zastanawiam się czy portal nie ma takiej funkcjonalności, że np. po upływie 3 lat, gdy nie pojawi się żaden komentarz do wypowiedzi na forum, to wypowiedź pojawia się ponownie na stronie głównej. A nuż kogoś sprowokuje ... I może to ten przypadek właśnie...
Zostałam sprowokowana!
Otóż w Szwajcarii "Winnice znajdujemy niemal w każdym kantonie szwajcarskim. Wiele z nich to pozostałość po ogromnych średniowiecznych plantacjach, którym udało się przetrwać ataki filoksery w XVIII i XIX wieku. Bardzo niewielka część szwajcarskich win trafia za granicę, toteż na światowym rynku stanowią one prawdziwy rarytas. Są przy tym wyjątkowo dobrej jakości, a na dodatek niezwykle zróżnicowane"- "Wielka księga win świata", wyd. Twój Styl, 1992. Nasze (moje i mojego męża) odkrycie czyli Amigne de Vetroz potwierdza tę wyjątkową jakość szwajcarskich win. Jeśli ktos bywa w Szwajcarii, polecam. Dla tegoż wina warto się chyba wybrać i specjalnie.

20.10.2011 07:59
Jadę w zimie na narty. Poszukam tego wina. Ale inne z tej apelacji dostępne jest tu
http://www.winoszwajcarskie.pl/wina?taste=0&colour=1

20.10.2011 09:44
Czyli prowokacja się udała
Co prawda w Szwajcarii do tej pory byłem niecały dzień i to raczej w turystycznej miejscowości, więc moje doświadczenia z ichniejszymi winami są raczej mizerne. To co zapamiętałem z półek sklepowych w Locarno (bo tam akurat byłem) to niestety wysokie ceny które mnie osobiście odstraszały... Tak więc wolałem zatrzymać w kieszeni pieniędzy i wydać je na coś "sprawdzonego" we Włoszech.
Panie Wojtku, do jakiej miejscowości się Pan wybiera? I czemu Szwajcaria? ;)

20.10.2011 11:38
Tak naprawdę to jadę na narty do 3 Dolin we Francji ale zatrzymuję się w Genewie na nocleg, więc może znajdę czas aby poszukać tego wina.

20.10.2011 11:54
No proszę - 3 doliny :)
My się w tym sezonie wybieramy do Les2Alpes z przystankiem w Milano.

20.10.2011 15:51
Amigne de Vetroz było kiedyś w stałej sprzedaży na lotnisku w Zurychu. Może w Genewie też. Gdyby się dało 1 butelkę więcej... Polecam się.

20.10.2011 16:02
Jak się uda znaleźć to oczywiście wezmę ekstra butelkę.

20.10.2011 22:18

21.10.2011 02:18
Wina szwajcarskie rewelacyjne , oczywiście białe. Poza tym czekolada ... ser ... koniec, wycieczki do Szwajcarii nie polecam, smutny, dziwny, drogi kraj ... nie rożni sie widokowo od PL, szkoda czasu i pieniędzy. Przejechać kupić wino i czekaladki i jechac dalej ...

29.10.2011 21:48
"nie rożni sie widokowo od PL,"?

rzeczywiście jezioro bodeńskie wypisz wymaluj jak zalew zegrzyński, alpy jak karkonosze, a bazylea czy genewa wypisz wymaluj jak radom :)

ps. wina szwajcarskie można wypić w klubokawiarni Solec 44 w Warszawie.

29.10.2011 22:28
Cóż ... jeśli widziałeś w PL tylko zalew zegrzyński, karkonosze, i radom ... fakt jest czym się zachwycać w Szwajcarii , ale polecam nie tracić gotówki na ten kraj, przejechać dowolną granicę na zachód, wschód, południe ...a może nawet i północ ...


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem