Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Warszawa - uroczyste otwarcie nowego sklepu z winami alewino.pl

19.12.2010 00:16

Na winiarskiej mapie Warszawy pojawiło się alewino.pl.
To ukryte w podwórku na Mokotowskiej miejsce jest trochę nietypowym sklepem z winami. Skrzynki z butelkami na podłodze, ceny wypisane kredą na czarnych tablicach – czyżby znak, że będą się szybko zmieniały? W głębi salka ze stołem – może salka szkoleniowa. Role gospodarzy pełnią bracia Jan i Łukasz Besterowie.

Na degustacji tłumek zaproszonych gości. Gospodarzom pomaga znany nam z La Reginy Pan Andrzej Strzelczyk. Wśród win zaproponowanych do degustacji mamy produkty z RPA, Austrii, Węgier i Włoch.

Nasi faworyci to dwa wina od austriackiego winiarza Toma Hartl – La Laison i Inkognito, południowoafrykańskie Boet Erasmus od Vrede en Lust i Cabernet Sauvignon z winnicy Hoopenburg w RPA. To wszystko wina czerwone. Z białych najbardziej przypadły nam do gustu – Gruner Vetliner z winiarni Anton Zoehrer i Vionier od Vrede en Lust.
Win było sporo, nie wszystkie udało nam się poznać, ale liczymy, że gospodarze umożliwią nam to w przyszłości.
Należy jeszcze wspomnieć o doskonałych wędlinach i serach, które towarzyszyły winom tego wieczoru.
Otwarcie udane. Życzymy gospodarzom wielu ciekawych pomysłów, a sobie wielu ciekawych win w dobrych cenach.
Z ciekawością obserwować będziemy rozwój tego nowego „winnego przybytku”.

21.12.2010 16:48
Rolę gospodarza pełnił ponadto Andrzej Strzelczyk, znany sommelier i tegoroczny vice-mistrz w Mistrzostwach Polski Sommelierów X Edycji.

21.12.2010 18:56
Oprócz ciekawych propozycji z Austrii i RPA na uwagę zasługiwały dwa bardzo udane węgierskie furminty, lecz na pewno w tym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo duża. Miłą niespodzianką są ceny, można rzec: dobre wina w dobrej cenie. Warto tam zajrzeć przed świętami jeśli ktoś szuka win na świąteczny stół. Miła i fachowa obsługa pomoże niezdecydowanym.

21.12.2010 22:37
WineMike napisał:

Rolę gospodarza pełnił ponadto Andrzej Strzelczyk, znany sommelier i tegoroczny vice-mistrz w Mistrzostwach Polski Sommelierów X Edycji.


No przecież napisałem o Andrzeju Strzelczyku.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem