Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Wino chilijskie "wstrząśnięte + zmieszane " ...

08.01.2011 10:20

Przypadkowo natknęłam się na taki oto artykuł (link poniżej). Zdarzenie miało miejsce - to fakt- już jakiś czas temu. Ja jednak osobiście nie słyszalam o nim aż do tej pory. Zachęcam do przeczytania. A może ktoś z Was ma jakiekolwiek bieżące/ świeże informacje na ten temat ? :)

http://www.tierralatina.pl/2010/03/chilijskie-wino-mocno-...

08.01.2011 18:39
W październiku w Hotelu Hyatt odbyła się degustacja win z Chile, rozmawiałem z kilkoma producentami którzy twierdzili że nie mieli wielkich strat ponieważ epicentrum było na pólnocy kraju. Natomiast wszyscy zgodnie twierdzili że prawie każdy producent z centralnych regionów jakieś straty miał. Rozmawiałem z producentem z regionu Elqui - Cavas Submarinas który twierdził że pomimo tego iż jego winiarnia znajdowała się prawie w epicentrum, nie poniósł większych strat. Ile jest prawdy w tym co mówili, a ile robienia "dobrej miny do złej gry" tego nie wiem.

09.01.2011 18:39
"Branża wstępnie ocenia, że sobotnie trzęsienie ziemi zniszczyło co najmniej 200 milionów litrów wina w kadziach i beczkach, a kolejne 100 milionów już znajdujących się w butelkach"...
Liczby są olbrzymie, a co ciekawe ja nawet o tym nie słyszałem... :]

24.01.2011 16:31
No więc otóż to... tak kluczowe wydarzenie dla "świata wina" a jakoś niezbyt nagłośnione :/

24.01.2011 18:49
Może dlatego że to "no good for business" ;)

26.01.2011 14:06
business is business ale wino chilijskie zasługuje na uwagę


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem