Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Jak oceniać wino, czyli kilka pomocnych wskazówek."

Zobacz komentowany obiekt

30.01.2011 00:53

Ocena wina. Podbijam temat w związku z brakami opisów przy ocenach. Nawet przyznaję się przeoczyłem, że coś takiego tu jest :), a już się miałem zabierać za "tworzenie"... zaoszczędzona godzina :) Myślę, że każda osoba powinna się zapoznać z tym tekstem, jest w nim wszystko ( bądź prawie wszystko ) co uatrakcyjni nasz portal i ułatwi szukanie win odpowiadających naszemu gustowi,a przy okazji nauczy osoby zaczynające przygodę z winami jak je degustować. Warto sobie nawet jak ktoś zaczyna wydrukować, zrobić ew. listę co po kolei oceniać, przerobić tak z 10-15 win , potem lista nie będzie już konieczna, a opisując ręka sama będzie już po kolei klikać w klawisze :)

06.11.2011 22:38
Przeczytałam i będę starała się do tego stosować! Ostatnio zaczęłam zwracać uwagę, aby nie trzymać kieliszka tak jak na pierwszym zdjęciu (tam gdzie jest wino nalewane), tylko za nóżkę :). Mój znajomy mi powiedział, że inaczej będę ogrzewała wino ręką... No cóż, wcześniej nie wiedziałam :)))
Mam pytanie: po czym poznać, że wino jest "korkowe"? Słyszałam to pojęcie, ale nie wiem? Czy to chodzi o ten zapach zgniłego jajka, czu metalu?

07.11.2011 11:28
Jak wino będzie korkowe to poznać od razu. Jest efektem zaatakowania i trawienia korka przez bakterie, w czasie, którego wydzielana jest substancja chemiczna o nazwie trójchloroanizol. Dominuje zapach mokrej tektury. Wino tego nie należy pić.
Większość sprzedawców uznaje już reklamacje tej wady i wymienia butelkę.

13.11.2011 18:14
Dziękuję :) Jak na razie z czymś takim się nie spotkałam. A może spotkałam, ale o tym nie wiedziałam :)))

08.02.2024 13:26
bardzo fajny artykuł. Sporo merytorycznej wiedzy. Brawo! Zapraszam też na stronę winnice w Polsce.... Ostatnio zrobiłem zestawienie winnic w Polsce. Co o tym myślicie?


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem