Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Winnice na Dolnym Śląsku

24.03.2011 12:44

W tym roku wybieram się na wakacje w okolice gór stołowych i chciałbym zapytać czy znacie może jakieś winnice w tamtych okolicach. Chętnie bym jakąś odwiedził i poszerzył swoją wiedzę na temat win :)

24.03.2011 13:39
Podczas gali grand prix MW miałem okazję degustować wina z Winnicy Adoria. Był to ich pierwszy wypuszczony do sprzedaży rocznik. Niestety muszę przyznać, że nie byłem nim zbytnio zachwycony ;] - tutaj znajdziesz moje oceny. Ale z drugiej strony założyciel winnicy Mike Whitney z którym udało się uciąć krótką pogawędkę to bardzo pozytywna osoba, którą moim zdaniem warto poznać.

Oprócz tego niedaleko Winnicy Adoria znajduje się jedna z najbardziej znanych polskich Winnic - Jaworek (miejscowość Miękinia). Założona w 2000 roku, ponad 17 ha na których uprawiane są winogrona. Z tego, co pamiętam to kiedyś umożliwiali zwiedzanie winnicy i degustację win. Jak jest teraz niestety nie wiem.

Kolejno winnice Jaspis, Węgrów (www.winnicawegrow.pl), Stary Wielisław i Jaksonowice -> ale te to tylko znam z nazwy.

24.03.2011 17:00
Dzięki bardzo za odpowiedź, mam nadzieję, że którąś uda mi się odwiedzić :)

24.03.2011 17:02
Cieszę się, że mogłem pomóc. Jak się uda to liczymy na krótką relację
Pozdrawiam

24.03.2011 19:10
Ad. Winnica Jaworek ma już podobno 25 ha :)

24.03.2011 23:15
I całkiem przyzwoite wina ...ale po chorych cenach za tą przyzwoitość :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem