Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Gdzie kupujemy wino? Których miejsc unikamy, a które polecamy? Na prośbę Dominika ;) - Restauracja Corleone w Krakowie

17.01.2009 17:04

Trafiliśmy do niej przez przypadek. Szukaliśmy nowego miejsca na lunch w Krakowie. Zapytany przez nas taksówkarz polecił nam restaurację korsykańską, ale po drodze zaszliśmy do sycylijskiej. Trochę banału na początek, bo w drzwiach dwie postaci mafiosów, a w środku, w sali do której weszliśmy jak po bitwie - dwa duże stoły ze śladami długiej uczty, ale finał był pozytywny. Wybór wina nie był łatwy. Dopiero trzeci wybór okazał się trafiony. Chcieliśmy napić się wina z Sycylii. Dwóch wybranych jako pierwsze niestety nie było. Trzeci wybór bardzo dobry. Wprawdzie Chardonnay, czyli nie był to szczep charakterystyczny dla Sycylii, lecz w smaku super. Piliśmy do owoców morza zrobionych rewelacyjnie. Polecam miejsce i ciekaw jestem innych opinii.

18.01.2009 13:08
Corleone to siostrzana knajpa dla powstałej trzy lata temu Trattoria Soprano no rogu Św. Anny i Jagiellońskiej (rzecz jasna w Krakowie). Z białych win polecić warto produkty rodziny Frescobaldich. Relacja ceny do jakości bardzo dobra.
Jeśli taksówkarz wysyłał do restauracji korsykańskiej, to miał na myśli Paese Natalki Potockiej (też ul. Poselska, za Corleone po lewej). Trzeba przyznać, że poziom się trzyma, choć jak to w gastronomii Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa - bywa czasami różnie. Wiele zależy od czynnika ludzkiego. Danie top: polędwica Calvi (chyba jeszcze jest).
Z tej samej półki polecam restauracje: Ancora na pl. Dominikańskim (autorska kuchnia włoska Adama Chąstkiewicza, to dawny współpracownik Kurta Schoellera z warszawskiego hotelu Rialto), Avanti na ul. Karmelickiej, gdzie poziom jest niezmienny od samego początku i można walić jak w dym, no i Pepe Rosso na Kazimierzu - a z drugiej strony w tej samej kamienicy Pimento (grillowane mięsa z całego świata, bardzo dobra obsługa, niezłe wina w dobrej cenie).


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem