Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Tablica ogłoszeń - Podstawowy Kurs Wiedzy o Winie

14.05.2011 13:25

obrazek
Zapraszam na Podstawowy Kurs Wiedzy o Winie – 21 maja 2011, godzina 14:00-18:00
Piwnica pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków

Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników kursu w świat win tak by po jego ukończeniu mogli świadomie i z pasją dokonywać zakupów, degustować wina jak również łączyć je z potrawami.

Harmonogram Szkolenia :
1. Podstawowe rodzaje wina
• Wina stałe (wina białe, czerwone, różowe)
• Wina musujące
• Wina wzmacniane
2. Podawanie wina
• Wybór kieliszków do danego wina
• Wybór stylu otwierania wina
• Dobór narzędzi do otwierania wina
3. Podstawowe szczepy i ich występowanie
• Klasyczne szczepy
• Podstawowe regiony winiarskie
• Czytanie etykiety
4. Jak degustować i omawiać wino
• rozpoznawanie win poprawnych w aromacie i smaku
• analiza wzrokowa, smakowa, węchowa
• słownictwo winiarskie
5. Przechowywanie wina i temperatura podawania wina
• Światło
• Temperatura przechowywania wina
• Wilgotność
• Podawanie wina w odpowiedniej temperaturze
6. Łączenie wina z potrawami
• Reguły łączenia wina z potrawami
• Łączenie podstawowych elementów kulinarnych z winem
• Omówienie skutków połączeń

Maksymalna liczba osób to 14 (minimalna 10).
Zajęcia prowadzone będą przez Sommeliera Monikę Bielka-Vescovi
International Sommelier Guild Diploma
WSET Teacher Certificate
WSET Advanced

Koszt szkolenia to 100 zł za osobę. Kwota obejmuje przygotowanie materiałów, przeprowadzenie szkolenia, obsługę degustacji oraz zakup wina i dodatków kulinarnych. Każdy z uczestników otrzymuje na własność materiały szkoleniowe.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje: Monika Bielka-Vescovi
nr. tel 787 870 639 lub monika@besolutionsintl.com

16.05.2011 10:48
Podpiąłem zaproszenie pod nasze kalendarium.

17.05.2011 10:23
21.05.2011 Dni Otwartych Piwnic św. Urbana.

17.05.2011 10:28

17.05.2011 13:05
tak

18.05.2011 19:24
Jak dla mnie trochę za dużo "podstaw"...
"podstawowy kurs"
1. podstawowe rodzaje wina
2. podstawowe wina
3. podstawowe szczepy

4 godziny... w sam raz na podstawy...
Stanowczo nie popieram takich inicjatyw, to tak jakby przeprowadzić 4 godzinny kurs "podstawy historii sztuki"
1. Podstawowe rzeźby
2. Podstawowe malarstwo
3. Podstawowa architektura
Co po takim kursie jego uczestnik będzie wiedział i pamiętał?
Komentarz zbędny...

18.05.2011 22:28
W odniesieniu do wpisu wcześniejszego...
Uczestnik zapamięta pewnie atmosferę, a będzie miał jakiś certyfikat (papierek - zwał jak zwał). Nie chcę oceniać, gdyż nigdy nie byłem uczestnikiem takiego "kursu podstawowego", sądzę jednak, że czytając literaturę nauczymy się (a przynajmniej dowiemy się) podstaw. W dalszej kolejności udział w degustacjach, na których możemy dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy i skonfrontować następnie z "wyczytaną" wiedzą...
Przeglądając neta znalazłem informację o "kursach" w moim mieście: ABC Wina, czy jakoś tak - cena 90 zł (z degustacją) . ABC... hm... książki, blogi etc. 90 zł. - za te pieniążki znajdę 3 fajne wina...
Stanowczo jako amator jestem za wydaniem powyższej kwoty na degustacje niż "kurs"...

19.05.2011 13:32
Z jednej strony się zgodzę, z drugiej nie do końca...
Wydając 90 PLN masz trzy wina, ale idąc na profesjonalnie przygotowany kurs za powiedzmy 1200 - 1500 PLN możesz spróbować 20 - 30 różnych win (z przedziału cenowego 30 - 500 ). Uczestniczyłem w kilku (może nawet kilkunastu kursach) - w większości z racji wykonywanego niegdyś zawodu i najlepiej wspominam te organizowane przez : Col Vini, S .Somelierów Polskich, Instyt wina i winorośli, winiarze Podkarpacia. Inną kwestią jest fakt, że nic nie da takiej wiedzy i zapału do rozwijania pasji jak wizyta u winiarzy i przekonanie się na własne oczy jak to wygląda... Bezcenne doświadczenia.
Dlatego nie jestem zwolennikiem nadawania nazw "kurs" , "szkolenie" , "coaching" itp. na spotkania przy winie, które bardziej niż walory dydaktyczne spełniają rolę towarzyską (idzie się grupą znajomych i fajnie się bawi - a później, po kursie kupuja się kilka butelek i się rozprawia o nich- poważnie, lub mniej poważnie).

Nie lubię wymiany poglądów. Zawsze na tym tracę.
Słonimski, 1949

20.05.2011 00:29
Panowie, program tego kursu wyglada jakby byl dla totalnych laikow. I pewnie jest, ale czy w tym jest cos zlego? Jezeli znajda sie chetni to rozumiem, ze beda to ludzie ktorzy wkraczaja w temat wina.

Dla mnie to dobra idea spotkania, o ile ktos bedzie chcial sluchac takich podstaw.

06.06.2011 22:12
Moje kursy mają za zadanie usystematyzować "podstawową" wiedzę o winach. To czego uczymy się intuicyjne podczas degustacja nie koniecznie jest usystematyzowaną wiedzą w sensie teoretyczny. Początkujący degustator potrzebuje wskazówki, dzięki której później sam będzie brnął przez świat wina. To, że oferuję kurs w atrakcyjnej cenie, tak by był on dostępny dla pasjonatów wina z różną zasobnością portfela również nie oznacza, że nie jest to kurs profesjonalny. Wiele degustacji pojawiających się na rynku jest prowadzona przez osoby bez podstawy merytorycznej, czy sommelierskiego doświadczenia. Nie oznacza, że są one złe, po prostu są one nastawione przede wszystkim na informację na temat wina i producenta a nie koniecznie uczą "podstaw" wiedzy o winach. Staram się otworzyć drzwi dla wszystkich miłośników wina i zarazić ich pasją, którą mnie zarazili moi nauczyciele w USA i Londynie. Zawsze ich dobrze wspominam i mam nadzieję, że właśnie tak będą mnie wspominali moi uczniowie. Oferuję kursy na wielu poziomach od podstawowych do zaawansowanych, każdy znajdzie coś dla siebie jeżeli tylko tego szuka. Zapraszam serdecznie na jeden z moich kursów.

07.06.2011 09:21
Czy takie kursy odbywaja sie tylko w Krakowie?

07.06.2011 15:52
Obecnie tylko w Krakowie.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem