Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Gdzie kupujemy wino? Których miejsc unikamy, a które polecamy? Na prośbę Dominika ;) - Chorwackie wina w Polsce

18.08.2011 19:33

Szanowni Państwo,

nareszcie została częściowo zapełniona luka na naszym rynku
jeśli chodzi o zaopatrzenie w wina bałkańskie. Głównie z Chorwacji i Czarnogóry.
W internetowym sklepie www.VUGAVA.pl można nabyć kilkanaście rodzajów win
z kilku regionów winiarskich, od wiodących producentów. Realizacja w 48 h,
towar bezpiecznie zapakowany, bez oznaczeń co jest zawartością przesyłki
(ja zamawiałem kuriera do biura).

18.08.2011 21:13
Czy wina z winiarni Bibich są osiągalne?

18.08.2011 21:13
Moje ulubione Chorwackie to Istarska Malvasia i Plavac. Mają?

18.08.2011 21:17
Ciekawe są też białe wina z ich regionalnego szczepu debit.
Przykładem może być: Debit Bibich 2010

18.08.2011 21:32
2009 oczywiście.

18.08.2011 21:57
Wszedłem na te stronę i odnoszę wrażenie, że to jakiś przyczółek tylko. Wybór niewielki, a moich ulubionych brak. Ciekawe, czy się rozwiną.

18.08.2011 22:05
Oferta (20 win) faktycznie jest malutka. 3 z nich znamy (Krstac, Vranac i Vranac Pro Corde) - próbowane były podczas II panelu degustacyjnego (dostaliśmy je wtedy od MJA).

Oprócz tego Justyna i ja podczas tegorocznego urlopu mieliśmy okazję degustować Grasevina Kutjevo 2009, które również można znaleźć na stronie.

18.08.2011 22:05
II panelu... a już niedługo XIII :)

18.08.2011 22:20
Muszę napisać jakiś tekst na temat win chorwackich, ponieważ w Polsce jest to chyba niestety nadal temat niszowy, a my będąc na miejscu mieliśmy okazję spróbować kilku ciekawych i kilku nieciekawych pozycji. No i oczywiście wizytę w winnicy Bibich - od razu zaznaczam "wartą odwiedzenia".

18.08.2011 22:30
To prawda. Wina producenta Bibich, nie wszystkie, ale np. Bibich Riserva R5 czy też Bibich Riserva R6 zasługują na pochwałę :)

21.08.2011 13:34
Fakt, potwierdzam temat win chorwackich jest malo znany w Polsce, a szkoda.Uwazam, ze to dobre wina. Problemem jest dosc wysoka ich cena oraz dodatkowe koszty dla importerów w postaci cla oraz badan dopuszczajacych do dystrybcuji.
Jestem przekonany, ze po wejsciu Chorwacji do EU ich popularnosc wzrosnie.



[Muszę napisać jakiś tekst na temat win chorwackich, ponieważ w Polsce jest to chyba niestety nadal temat niszowy, a my będąc na miejscu mieliśmy okazję spróbować kilku ciekawych i kilku nieciekawych pozycji.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem