Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Kraków - Winoman - Spotkanie degustacyjne z Chateau de Lisennes w Winomanie

27.08.2011 02:29

Wakacje, wakacje … ehhh. Chyba przestanę je lubić :) … . Cotygodniowe degustacje, zmieniają się prawie w święto, odbywające co 2-3 tygodnie … why ! ?

Może i przeżywamy to donioślej, może pędzę z lekko ściekającą śliną w kąciku ust … , ale ja chce codziennie … no przesadziłem to już choroba by była, trzymajmy się dzielnie … damy radę.

Słońce, podróże … a ja na to tłok, pot i ….brrrrr ;), więc mimo, wyłamania się sporej części ekipy grzecznie wsiadłem w iCar-a i podążyłem samotnie na Spotkanie degustacyjne z Chateau de Lisennes w Winomanie, spotkać się z choć częścią , ale za to jak miłą „Spółki Woźniak” jak już nazywają nas w Winomanieoby US/Sąd nie przyczepił się o brak rejestracji damy radę …

Wina francuskie mają jeden problem … są nierówne, nie oszukujmy się, ilość winnic, zamieszanie z brakiem kontroli powoduje, że w sklepach możemy trafić na produkcje gorsze niż CR jak choćby ostatnio znienawidzony przeze mnie Baron de Lestac istny koszmar dla Winomaniakai to jeszcze oznaczony Bordeaux … a Chateau de Lisennes przecież z Bordeaux … i jak tu się nie stresować ?

Niestety pierwsze Informacje zgubiłem wpatrzony w przedstawicielkę Chateau de Lisennes … szczęśliwie przypomniawszy jednak sobie po co jestem na degustacji, mój nos … kiepski, ale zawsze chętny poznania … , zawrócił mnie w stronę kieliszka Crémant de Bordeaux …

c.d.n.

27.08.2011 12:13
@dominikw - proponuję sprawdzić dorobek Alain Jaume z Cotes du Rhone, lub Chateau d'Angles z Langwedocji - raczej nie będziesz zawiedziony :)

27.08.2011 18:42
Trzeba się było wybrać do Klimatów Południa na wina z Coteaux du Tricastin (czyli według nowej nomenklatury z Grignan-Les Adhemar ;)
W ogóle jakaś kumulacja wczoraj była w Krakowie, Wine Garage też degustowało.

27.08.2011 19:26
Eee tam :P Jak coś jest w Winomanie to zawsze idę do Winomana, nie tylko wina, ale i jedzonko jest ważne :) , choć w Klimatach też bywa zacne, ale jakoś odpuściliśmy temat Kimatów, poza tym nie informują na mail, a zapominam wchodzić na każdą www zajmującą się degustacjami, szkoda mi dzisiejszej w PWF, ale na szczęście przełożona ( wina polskie ).

Coteaux du Tricastin poznaliśmy na szczęści pare razy dzięki Winnym Czarodziejom , i mają stałe miejsce w lodówce ;)

27.08.2011 21:31
No więc właśnie Winni Czarodzieje robili prezentację.

O powiadomienia na maile trzeba się upomnieć, bo są i działają.

29.08.2011 10:30
To szkoda ... , że nie wiedziałemco prawda bylismy na ich prezentracji z poczatkiem sierpnia w PWF, ale Pana Marcina mogę słuchać codziennie ... mam nadzieję, że Klimaty go nie przydusiły powagą i rozwinął pełnię swego talentu w opowiadaniu wszelakich historii :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem