Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Degustacja Cabernet Sauvignon w Winnicach Południa

25.09.2011 17:17

obrazek
15 września 2011 roku w Winnicach Południa odbyła się przekrojowa degustacja win ze szczepu Cabernet Sauvignon. Po raz pierwszy mieliśmy okazję z Justyną brać udział w spotkaniu organizowanym w tym miejscu i już na wstępie możemy napisać, że nie ostatni .

Degustacja prowadzona była przez dwóch Panów: Łukasza i Macieja, którzy w ciekawy sposób po kolei opowiadali o prezentowanych winach:
1. Cabernet Sauvignon Ticket to Chile Estacion 2010
Chile, Colchagua Valley.
2. Cabernet Sauvignon Neblina Reserve 2009
Chille, Central Valley (85% CS)
3. Cabernet Sauvignon Telish 2008
Bułgaria, Sakar
4. Cabernet Sauvignon Castel Firmian Mezzacorona 2009
Włochy, Trentino
5. Cabernet Sauvignon Alfredo Roca SA 2008
Argentyna, San Rafael
6. Cabernet Sauvignon Finca Sur 2010
Hiszpania, Carinena
7. Cabernet Sauvignon semidulce Del Sol
Chile, Maule Valley

Moim zdaniem najciekawszym winem było Argentyńskie CB od Alfredo Roca, natomiast z tego, co pamiętam Justynie najbardziej smakował Bułgarski Telish. No cóż, nie zamierzałem z Justyną dyskutować o jej wyborze, więc degustację musieliśmy opuścić z dwiema butelkami w torebce :)

PS. Na koniec ciekawostka - podczas degustacji dowiedziałem się o czymś, co z jednej strony mnie zaniepokoiło, a z drugiej wprawiło w niezły ubaw. A więc podobno niektórzy z naszych Klubowiczów tak wczuwają się w rolę Klubowiczów, że na degustacjach przedstawiają się nie jako osoby prywatne, tylko jako... dziennikarze portalu nasze-wina.pl. Spotkaliście się z czymś takim?

04.10.2011 08:35
Oooooooo - widzę, że Justyna podpięła swoje oceny


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem