Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Gdzie kupujemy wino? Których miejsc unikamy, a które polecamy? Na prośbę Dominika ;) - Wine4You

22.09.2009 17:05

Unikam jak ognia! Ceny ZAWSZE minimum dwa razy wyższe niż tam gdzie kupuję wysyłkowo a czasami nawet cztery czy pięć razy drożej!!! Dopisałem trochę cen przy winach, takie z ostatnich zakupów.

22.09.2009 18:22
Napisz gdzie tak tanio kupujesz, chętnie skorzystam.

22.09.2009 18:49
Zaratustro napisał:

Unikam jak ognia! Ceny ZAWSZE minimum dwa razy wyższe niż tam gdzie kupuję wysyłkowo a czasami nawet cztery czy pięć razy drożej!!! Dopisałem trochę cen przy winach, takie z ostatnich zakupów.


A mógłbyś podać bliższe namiary na ten sklep w Sienie?

22.09.2009 19:43
Przecież wiadomo, że ceny poza Polską są dużo niższe. Właśnie wróciłem z Włoch i przywiozłem sobie zapas wina na kilka miesięcy. Jak wszyscy zaczniemy zamawiać za granicą to może coś się zmieni.

02.10.2009 09:54
no jak wszyscy będziemy zamawiać za granicą to na pewno coś się zmieni, ale na gorsze, np. Państwo ponownie podniesie cenę akcyzy, ponieważ spadną im wpływy do budżetu, sklepy będą windować ceny w górę, ponieważ każda sprzedana butelka to będzie skarb albo będzie problem z kupnem dobrego wina, zostaną tylko 'pyszne' sophie oraz kadarki, ewentualnie egri bikavery :)

05.10.2009 20:40
Z mojego punktu widzenia robienie zakupów za granicą wychodzi tylko i wyłącznie na plus. Pierwszy i ostatni argument to cena. Jeżeli z tego powodu Państwo ma podnieść akcyzę (co uważam za co najmniej mało prawdopodobny scenariusz) i co za tym idzie sklepikarze podniosą ceny to nie wróżę im złotej przyszłości.

Pozostaną Sophie, Kadarki i "Bycza Krew"? pachnie PRLem :)

Ja bym przychylał się do myśli, że uzdrowi to politykę cenową niektórych sprzedawców, a kupującym wyjdzie tylko na zdrowie :)

07.10.2009 13:44
rozumiem ten ból cenowy, ale towar importowany jest droższy (tym bardziej w Polsce - wspaniała akcyza)
porównajmy wódkę wyborową 0,7L w Polsce kosztuje na półce lekko ponad 30 pln a w UK ok. 80 pln i co? czemu taka droga jest tam ta wódka? cenę można sprawdzić pod tym linkiem http://www.thedrinkshop.com/products/nlpdetail.php?prodid...

a moet zwykły brut w Polsce na półce stoi ok. 160-170 a w UK 150 pln
http://www.thedrinkshop.com/products/nlpdetail.php?prodid=85

i co z tymi cenami, w Polsce jest 'cholernie drogo' ?!

a jak kupisz wino z Polskiej winnicy za 15 pln to dlaczego to samo wino kosztuje w sklepie 25 pln? to jest biznes i każdy chce zarabiać... nie bronię tych, którzy mają marżę po 100,200% albo i więcej... ja wiem jaką mam marżę i nie czuję żebym oszukiwał klienta, naprawdę żebym mógł zarobić muszę duuuużo sprzedać... dużo to nie znaczy 500 butelek na miesiąc... o wiele więcej...


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem