Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "7 Winnych Grzechów Głównych"

Zobacz komentowany obiekt

11.05.2012 23:50

"Przechowywanie win przez jakiś czas w temperaturze do 24ºC nie jest jeszcze karygodne, ale wyższe temperatury to już prosta droga do ugotowania wina. A jakie to będzie miało skutki? Z czasem pojawią się symptomy takie jak smak karmelu i melasy, przedwczesne starzenie się wina idące w parze ze zmianą barwy."

Wino dotkliwie przegrzane nazywamy winem "zmaderowanym", jego nos odrobinę przypomina nuty zapachowe win z Madery, słodkich i mocno utlenionych, jednak bliższe polskiemu sercu będzie porównanie ze skwaśniałym kompotem jabłkowym. Nadchodzi lato więc strzeżmy się, wielu importerów nie zaprzestaje składać zamówień u producentów w okresie letnim. Jako że korzystają z usług firm spedycyjnych i raczej nie zwracają uwagi na to jak wina są transportowane. Wyobraźcie sobie jaka temperatura panuje w stalowym kontenerze przy 30C w słońcu!

11.05.2012 23:56
Tylko skąd zwykły winopijca ma wiedzieć kto jak transportuje?

12.05.2012 09:45
Kupisz butelkę, poczujesz "maderowy kompot", tylko tak się dowiesz kto jak i kiedy transportuje. Uwaga!!! Wino zmaderowane jest wadliwe i powinniśmy mieć możliwość wymiany butelki, może trafimy jakąś z poprzedniej dostawy.

14.05.2012 10:09
W lecie kupowanie w supermarkecie to duże ryzyko. Tam z przechowywaniem i transportem bywa bardzo różnie. Widziałem w lecie przed Tesco palety z winem w pełnym słońcu!!


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem