Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Lasagne

03.06.2012 19:45

obrazek
Obiecałam sobie co prawda że dania wysokokaloryczne odstawię do jesieni ale nie potrafilam się powstrzymać
Klasyczne lasagne robię z sosem mięsnym typu bolonese (wołowina), jednak bez dodatku ziół - tylko pieprz kolorowy, sól i oczywiście czerwone wino , drugi sos biały, beszmel z gałką muszkatołową, na górze mozarella i parmezan i masełko w wiórkach. Po wyjęciu z piekarnika - kto pierwszy ten lepszy baaardzo szybko znika:)
Wino Faustino VII Rioja (miało być pinot noir Light Castle 2009 ale wczoraj do pizzy poszło), dosyć mocno beczkowe, ciemno-rubinowe, bogate w smaku

04.06.2012 13:30
Nieźle się trzyma kawałeczekSzacunek ;)

04.06.2012 20:00
O kurcze guru kulinarny mnie pochwalił - przynajmniej za formę (chociaż treść też byla moim zdaniem niezła

04.06.2012 21:49
Buhaha :) Ja mam często problem, zeby sie trzymał tak ładnie każdy kawałek jak TwójForma na pewno była pyszna, ale tego nie wiem :P Znikam na urlop lada dzień, opiekuj się Rioja w czerwcu działem kulinarnym, ja uzupełnie jak wrócę ;)

05.06.2012 14:48
Faktycznie ładnie się trzyma ;)
ps. Rioja, polecam dodawanie zdjęć "w dużym rozmiarze" -> fajniej to wygląda :)

05.06.2012 17:21
Dobra wrzucę następnym razem - przez wrodzoną skromność wrzucałam mniejsze (
Ale pod warunkiem że coś się fajnie uda. Lasagne zawsze mi wychodzi - tak juz po prosztu mam (brak skromności:)

05.06.2012 18:55
To proszę na wynos :)

05.06.2012 21:45
Jak lasagne osiągnie umiejętności teleportacyjne to zapakuję i prześlę:) Na razie miłego słuchania fado przy kieliszku moscatel. Wątkiem kulinarnym się zaopiekuję ale coś ostatnio koleżeństwo leniwe...:)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem