Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Gdzie kupujemy wino? Których miejsc unikamy, a które polecamy? Na prośbę Dominika ;) - Bułgarskie Wina od Mardec Sp. z o.o.

13.06.2012 11:05

Zachęcony dobrą oceną przez Szanownych Panelowiczów wina Reserve Mavrud z winnicy Pulden zamówiłem do własnych testów tuzin różnych butelek od tego importera i zbliżam się do połowy degustacji i wystawiania ocen. Choć moja ocena Mavruda jest wyraźnie niższa, nie zmienia to generalnej refleksji, że Mardec dokonał chyba trafnego doboru dostawców i wina z tej oferty powinny znaleźć swoich zwolenników. Wkrótce zamieszczę też ocenę "garażowych" Merlotów ze Stambolova z lat 1988-1990, których cena (około 100 zł za butelkę) predestynuje je do odczekania na jakąś większą okazję. Z pewnością też zamówię w Mardecu powtórnie. NIE JEST TO TEKST SPONSOROWANY!!!

13.06.2012 12:18
Dla mnie gamza była niezła, Mavrud już nie, Pinot akceptowalny

13.06.2012 21:52
Ja też się skusiłam, bardzo mi smakował Todoroff, Chardonnay też, Pinot mocno osadowy, trochę kwaskowaty. Salta Terra Cab Sav 2005 wyborne. Też będę zamawiać te wina, znakomita cena do jakości.

13.06.2012 23:53
;) zachęcam do dodania ocen. Z tego co wiem to większość tych win jest już w bazie :)

14.06.2012 10:37
Rioja napisał:

Ja też się skusiłam, bardzo mi smakował Todoroff, Chardonnay też, Pinot mocno osadowy, trochę kwaskowaty. Salta Terra Cab Sav 2005 wyborne. Też będę zamawiać te wina, znakomita cena do jakości.


Proszę o info, który Todoroff i jakie Chardonnay

14.06.2012 18:46
Todoroff Boutique Cab Sauv 2009. Chardonnay Lovico Kotta 29 2010. Dodam do ocen

20.08.2012 23:23
Znacie http://wina-bulgarskie.pl/ ? W tym momencie próbuję wina, które pewnie nie każdy z Was za Wino uzna ... http://wina-bulgarskie.pl/img/regionalWines/unique_rose_L... wzbogacane płatkami z róży, sam Reddsa do piw nie zaliczam, ale jakkolwiek nazwiemy ten UNique Rose ... trunek jest ...cudowny ! Postaram sie sprawdzić wiecej... przegapiłem stoisko na Dniach Leniwca w KRK :(

21.08.2012 16:08
Ciekawostka!!!
Wracając do win Mardecu te butikowe ponad 20 letnie Merloty niestety z powodu chyba niewłaściwego przechowywania praktycznie nie do wypicia. Umarły już chyba w czasie przemian ustrojowych ;)

21.08.2012 23:18
Na prawdę polecam ... jeśli ktoś lubi słodkie z fajną kwasowością , boskie, jak Tokaj z płatkami róży ;)

22.08.2012 20:35
Ja jestem tradycjonalistą... w związku z powyższym m.in. Rumunię omijam :]


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem