Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Podróże z winem w tle i wyjątkowe, regionalne wina - Wakacyjny konkurs - Wachau

17.08.2012 11:26

Ponieważ jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów przedstawiam edukacyjną prezentację regionu winiarskiego, którego jesteśmy z żoną wielkim miłośnikiem. Znakomite wina, piękne widoki, znakomicie przygotowane ścieżki rowerowe wzdłuż Dunaju, czego trzeba więcej dla spędzenia wspaniałego urlopu.
Zapraszam na przejrzenie prezentacji

17.08.2012 11:28
Mapka miejscowości obejmujących region Wachau

17.08.2012 11:29
obrazek
Info o stowarzyszeniu, dzięki któremu jakość win osiągnęła najwyższy światowy poziom.

17.08.2012 11:31
Szczepy najczęściej uprawiane w Wachau. Region ma około 1400 ha, w tym ponad 50% Gruner Veltliner

17.08.2012 11:32
Typowy opis wina GV Steinfeder - lekkiego jak puch trawy....

17.08.2012 11:34
Typowy opis wina GV Federspiel - zadziornego jak jastrząb....

17.08.2012 11:35
Typowy opis wina GV Smaragd - mieniącego się barwą i żywym jak jaszczurka...

17.08.2012 11:37
Widok jednej z najlepszych tarasowych działek w Wachau (okolice Spitz)

17.08.2012 11:38
Widok jednej z najlepszych tarasowych działek w Wachau - Durstein. Na zdjęciu też budynek piwnic Domane Wachau.

17.08.2012 11:40
Wina z mojej kolekcji najlepszych producentów. niestety już w większości wypite :(

17.08.2012 12:27
Typowy przystanek na uzupełnienie elektrolitów w rowerowej wycieczce pomiędzy winnicami

17.08.2012 12:31
Państwo Frischengruber absolutnie zasłużyli na wzmiankę, bo robią fantastyczne wina. Na innym wątku napisałem więcej na temat ich win.

17.08.2012 12:33
Czyż nie warto przyjechać do Wachau, aby tak mieć podane do stołu ?

17.08.2012 12:40
Cytat na elewacji winnicy w Spitzu, co w wolnym tłumaczeniu znaczy, że któż nie chciałby być winiarzem, bo jednak ciężką pracę nagradza słodkie wino.
Te tarasowe działki w Wachau wymagają rocznie ponad 2300 roboczogodzin na hektar!!!!
W zmechanizowanych winnicach na równinach poniżej 350. Stąd znacznie wyższe ceny win z tych tarasowych parceli. Jednak jakość ich też jest znacznie wyższa.
Za rok będę tam znowu!!!!
Dziękuję i zapraszam.

17.08.2012 22:11
Brawo!

17.08.2012 22:48
Szacun kolego ! :) Muszę tylko przerzucić Interhome/Booking/Casamundo, zeby znaleźć przystępniejsze noclegi, bo 40 E za dobe/za osobę to krótko mówiąc jak ceny hotelowe ...chyba, że spałeś w hotelach ? Jestem zwolennikiem, domków, ew. apartamentów ... a teraz idę szukać puchu trawy

24.08.2012 11:21
Zakończyłem wpisywanie ocen win zakupionych w Domane Wachau. 8 różnych - jakość znakomita. Dałem nawet jedną 9. Ciąglę przekonuję się, że austriackie Rieslingi nie ustępują jakością niemieckim, choć przyznaję szczerze tych niemieckich z górnej półki próbowałem niewiele.

27.08.2012 22:20
obrazek
Jestem pod absolutnym wrażeniem winno-rowerowej wyprawy, pozazdrościć kondycji. Chyba przyszle wakacje zaplanuję pod kątem konkursu:) - tylko pewnie poprzeczka będzie tak wysoko ustawiona że trzeba będzie pomyśleć nad triatlonem winnym albo rolkami w stroju ludowym:). W Turcji, gdzie miałam przyjemność odpoczywać wino podawane do kolacji, niestety nie nadaje się do prezentacji konkursowych, jednakże plusem wypoczynku jest to że po paru dniach słodkiego nicnierobienia zadowolony homo sapiens inaczej postrzega rzeczywistość. Gderliwa żona staje się opaloną boginią, przygarbiony współmałżonek umięśnionym Apollem a teściowie szczęśliwie są daleko i z powodu cen roamingu/słabego zasięgu nie doskwierają. No i właśnie również dałam się ponieść tej holi-fali i pewnego wieczoru spożywając świeżego pstrąga i popijając wino białe wytrawne o dźwięcznej nazwie Emir z winnicy Bella, dobrze schłodzone zaczęłam odnajdywać w nim bukiet, ulotny jak wakacyjne wspomnienia jednakże równie uroczy.
Turkowie twierdzą, iż Noe, który wraz ze swoją Arką dobił do wybrzeży tureckich, stanął na górze Ararat i zdecydował że będzie winiarzem. Nie odnajdziemy w biblii ocen win jego produkcji, jednakże z uwagi na swą przebogatą historię i ogromne wpływy greckie tradycje winne są w Turcji widoczne. W czerwcu tego roku w Izmirze odbył się 35 Światowy kongres wina.
Wina tureckiego ze sobą nie przywiozłam, bo w Polsce znowu staję się wybredna...

28.08.2012 10:39
Na Wachau potrzebna jest kondycja bardziej wątroby niż nóg!!! Jeśli chodzi o Turcję, to jest ona czwartym producentem winogron na świecie, jednak w większości zamieniają je Turcy na rodzynki, a niestety nie na wino. Jednak odważniejsi po cichu robią wina, niektóre nawet znakomite np. Corvus ze szczepów Öküzgözü oraz Elazig. Czerwone. Bardzo ciekawe i dobre.

03.06.2013 16:21

03.06.2013 20:48
Masakra. Jadę tam na przyszły weekend. Oby było po co.

05.06.2013 21:37


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem