Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Podróże z winem w tle i wyjątkowe, regionalne wina - Dwór Sieraków k.Krakowa

28.08.2012 15:40

WineMike dodal Dwór Sieraków jako miejsce zakupu. Obecnie brak bliższych danych. Przypuszczam, że chodzi o Dwór Sieraków; Sieraków 233; 32-410 Dobczyce;
tel.: +48 12 312 24 23; +48 601 743 234; e-mail: info@dworsierakow.pl;
http://www.dworsierakow.pl/
Ciekawe miejsce z dobrą kuchnią i interesującą kartą win.
Cyt.:
"Niecałe 25 minut drogi od Krakowa w malowniczej, spokojnej i pełnej zieleni okolicy znajduje się zabytkowy Dwór Sieraków, którego historia sięga 1847 roku. Historyczny polski dwór położony jest na 4 hektarach oryginalnego starego parku w miejscowości Sieraków w północnej części gminy Dobczyce.

Dwór Sieraków to połączenie tradycji i elegancji o przepięknych wnętrzach zaprojektowanych z niezwykłą starannością. Obiekt został niedawno powiększony i odnowiony, jednocześnie utrzymano kameralną atmosferę historycznej rezydencji dworskiej. Dwór Sieraków jest w pełni przystosowany do organizacji wystawnych przyjęć i balów, konferencji i spotkań biznesowych, kameralnych kolacji, rozmaitych wystaw oraz imprez kulturalnych.

Obecnie trwają jeszcze prace nad częścią leśną kompleksu, by przywrócić pierwotne klasyczne piękno starodrzewia. Teren parku to wyborne miejsce dla imprez plenerowych.
(...)
Dwór Sieraków proponuję staropolską i europejska kuchnie w wydaniu dworskim. Starannie przygotowane menu Szefa Kuchni to propozycja dla smakoszy gotowych do kulinarnych podróży. Do wszystkich wykwintnych dań proponujemy szeroki wybór win i alkoholi z całego świata.

Popularyzacja kultury picia wina to szczególna misja Dworu Sieraków, tym bardziej, że może on się pochwalić bardzo bogato zaopatrzoną piwnicą win. Dzięki temu na miejscu można degustować wybrane wina z różnych regionów świata, jak również zamawiać karafki ”wina domu” do kolacji lub spotkania towarzyskiego".

28.08.2012 19:53
Dodane info, dzięki!

28.08.2012 23:30
To ja standardowo ponarzekam ... cennik nie działa, coś mi to na ĄĘ wygląda, ale może jak się kiedyś będę nudził sprawdzę ...

29.08.2012 12:37
Lubię Sieraków. Standard ok, ceny jednak bardzo wysokie. Najlepiej znaleźć sponsoraPan Gąsiorek - właściciel (szef Czasu Wina i sklepu Dom Wina) ma chęć przywrócenia cesarsko- królewskich klimatów. Odrestaurował z ruiny i prowadzi tam różne "iwenty" winiarskie. Na jednym z nich byłem.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem