Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Jesienna kolekcja Biedronki

2016/11/05

 

 

 

Z początkiem listopada pojawiła się w Biedronce nowa kolekcja win. Ta oferta to 21 win, wśród których mamy kilka już wcześniej znanych. Przykładowo są tu dwa wina Casilliero del Diablo, które na półkach Biedronki są od dawna, a jednak dostąpiły zaszczytu prezentacji w najnowszej ofercie.


Myśl przewodnia najświeższego wyboru Tomasza Koleckiego-Majewicza to „Wina jednoszczepowe”. Pod tym pojemnym hasłem zmieściły się wina z całego świata. Mamy w zestawie wina europejskie, południowo amerykańskie czy australijskie.


Z win, które mieliśmy okazję degustować to z pewnością warto zwrócić uwagę na białe Kiwi Cuvee. Choć nazwa sugeruje pochodzenie z antypodów (przynajmniej mnie tak to się kojarzy), to wino jest francuskie, a szczep to klasyczne Chardonnay. Wino lekkie, doskonale sprawdza się jako wino kulinarne. Z dorszem smakowało rewelacyjnie.

Chardonnay Kiwi Cuvee BIN 068 Lacheteau 2015

 

Mamy też dobrego alzackiego Rieslinga, który według mnie jest winem łatwym. Nie jest to produkt z górnej półki, ale może zadowolić każdego. Tak charakterystyczne dla tego szczepu aromaty mineralne ma bardzo stonowane, co jednych może rozczarowywać, ale dla mniej zakochanych w tym szczepie amatorów wina może stanowić zaletę. Nie spodziewajmy się po tym winie wielkich wrażeń, ale próbowane do łososia pacyficznego pieczonego z gruszką zdało egzamin.

Riesling Pfaff Tradition Pfaffenheim 2015

 

Kolejne wino pochodzi z Australii. To Shiraz od Thomasa Hardy. Dla mnie to wino konfiturowe. Mam wrażenie, że pomieszano śliwki i owoce leśne, a ktoś z tej mieszanki wyprodukował wino. Smak jest w miarę łagodny i sporo w nim owoców. Trochę zbyt mocno wyczuwalny jest alkohol, ale w całości wino akceptowalne.

Shiraz Varietal RangeThomas Hardy 2016

 

Rozczarowało mnie natomiast słoweńskie Souvignon Blanc nazwane przez producenta „dziką rzeką” (Wild River). Jak dla mnie ma zbyt wysoką kwasowość i choć pojawiają się w nim nuty agrestowe, zielonej trawy to jednak wino mnie nie przekonuje. Przypomina mi nieco białe polskie wina produkowane z zupełnie innych szczepów, ale również charakteryzujące się wysoka kwasowością połączoną ze specyficzna goryczką. Być może w połączeniu z dobrze dobraną potrawą walory wina wzrosły by nieco, ale nie miałem takiej sposobności.

Sauvignon Blanc Wild River Jeruzalem Ormoz 2015

 

Pozostały nam jeszcze do oceny dwa wina z otrzymanej próbki, czyli oba Casillero del Diablo:

Cabernet Sauvignon Casillero Del Diablo Vina Concha Y Toro 2015
Merlot Casillero del Diablo Vina Concha Y Toro 2015

 

Po degustacji umieścimy naszą ocenę na portalu.

Zachęcam do dzielenia się opiniami, bo zawsze interesuje nas czy nasze oceny są zgodne z ocenami klubowiczów.

 

Notował Krzysztof.

 

P.S. Inne wina z jesiennej kolekcji obecne w naszej bazie win:

Chardonnay France Unplugged Les Vins du Littoral 2015
Sauvignon Blanc Greyrock Hawk's Bay 90 Plus Ltd. 2015

 

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.