Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Europejski Tour Biedronki - przystanek Francja

2017/02/19

 

W dniach od 13 lutego do 5 marca Biedronka oferuje w swoich sklepach wybrane wina francuskie. Jest to kolekcja składająca się ze sprawdzonych już win z wcześniejszych ofert oraz kilku nowości. Wybrane wina reprezentują takie regiony jak Alzacja, Bordeaux, Burgundia, Dolina Loary, Dolina Rodanu, Langwedocja-Roussillon, Prowansja oraz Gaskonia.

 

Do testowania otrzymaliśmy 6 win:

dwa białe wina

- Muscadet Domaine de Gilliers Grand Reserve Cotes de Grand Lieu z Doliny Loary (Muscadet Cotes de Grand Lieu Grande Reserve Domaine des Gillieres 2015),

- Granbeau Colombard- Chardonnay – Cotes de Gascogne z Gaskonii (Granbeau Colombard-Chardonnay Grande Reserve Les Producteurs Reunis 2016),

 

trzy czerwone

- Chateau de Bensse Cru Bougois Medoc z Bordeaux(Chateau de Bensse 2013),

- Pavillon La Tourelle Bordeaux Supereur –z Bordeaux (Pavillon la Tourelle Producta Vignobles 2014),

- Pasquier Desvignes Cotes du Rhone Villages z Doliny Rodanu (Cotes du Rhone Villages Pasquier Desvignes 2015),

 

oraz różowe wino

Lux Royal Coteeaux Varois en Provence (Lux Royal Fortant de France 2016), które w poprzedniej kolekcji było prezentowane jako wybór Sommeliera.

 

Z przyjemnością powróciliśmy do win białych, których wcześniejsze roczniki mieliśmy już okazję testować.

Muscadet wydał mi się tym razem nie taki dobry jak wcześniejszy rocznik, choć piłem go z przyjemnością, a Colombard-Chardonnay ujął mnie swoją prostotą i bezpośredniością, utrzymując poprzednią ocenę.

 

Wino różowe Lux Royal warte spróbowania. Nie przepadam, za winami różowymi, ale to mnie zainteresowało i uważam, że grzechem byłoby nie skorzystać z tej okazji.

 

Jeśli chodzi o wina czerwone, to jak do tej pory zdegustowane zostało tylko jedno pochodzące z Doliny Loary. Wino poprawne, łagodne, nieagresywne, może być towarzyszem do wielu dań z naszej kuchni. Jest akceptowalne, ale nie zachwyci pewnie bardziej wymagającego miłośnika wina.

Pozostałe dwa wina czerwone czekają jeszcze na swoją kolejkę do degustacji.

 

Podsumowując przedstawioną przez Biedronkę kolekcję francuską, trzeba stwierdzić, że skierowana jest do szerokiej rzeszy odbiorców. Są w niej wina sprawdzone, oraz takie, które będą akceptowane przez przeciętnego konsumenta.

 

Ceny jak zwykle przystępne, co widać na półkach sklepowych. Niektóre z win już trudno znaleźć, bo pozostały jedynie pojedyncze butelki.

 

Notował Krzysztof

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.