Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Relacja z otwarcia Winoteki i winiarni Winoman w Krakowie

2011/01/27

 

Na zdjęciu nr 1 – część oficjalna. Na zewnątrz właściciele winiarni i winoteki WINOMAN (Anna i Andrzej Bocheńscy), w środku „rodzice chrzestni”.

winoman__1 magnify zdjęcie nr 1

Część oficjalna zakończyła się toastem, wzniesionym winem musującym, z rozbiciem kieliszków, a także symbolicznym wbiciem w jedną z belek piwnicy monety „na szczęście” – był to 1 eurocent znaleziony w pomieszczeniach winiarni. Imprezie towarzyszył występ Dave’a Nilaya, który zebranym zaprezentował kilka nastrojowych utworów z repertuaru Nat King Kole’a, Duka Ellingtona, Franka Sinatry itp. (zdjęcie nr 2). 

winoman__2 magnify zdjęcie nr 2

Podczas imprezy zaproszeni goście i współpracownicy degustowali wina z naszej oferty, w towarzystwie przekąsek, wędlin, sałatek i serów (zdjęcia 3 i 4). Na zdjęciu nr 5 uroczysta kolacja (odbyła się przed oficjalnym otwarciem), na której pojawili się nasi przyjaciele i najważniejsi klienci.

winoman__3 magnify zdjęcie nr 3

Impreza inaugurująca działalność winiarni odbyła się 22 stycznia. W dniu 23 stycznia przygotowaliśmy dla klientów specjalne menu na lunch z darmowym kieliszkiem wina.  Daniem dnia był krem z brokułów na białym winie podawany z czosnkową grzanką oraz do wyboru tarta ze szpinakiem lub tarta z kurczakiem i leśnymi grzybami. Do posiłku serwowaliśmy wino, które zdobyło srebrny medal Grand Prix Magazynu WINO w kategorii wina białe do 30 zł –słoweńskie wino Šipon z benedyktyńskiej winiarni Dveri-Pax. Cieszymy się, że tak wiele osób nas odwiedziło w pierwszym dniu działalności.  Mamy nadzieję, że zarówno potrawy jak i wina przysporzyły nam stałych klientów.

 
Niebawem szczegółowe informację o najbliższej degustacji, która odbędzie się 5 lutego, a dotyczyć będzie win argentyńskich z winiarni Atamisque.

 

winoman__4 magnify zdjęcie nr 4

winoman__5 magnify zdjęcie nr 5

Komentarze

Gratulacje. Ze zdjec widac, ze impreza sie udala. Wiecie czy gdzies mozna znalezc ich karte win?

Z tego, co się orientuję to strona www winiarni jeszcze nie powstała, więc o taką kartę będzie ciężko. Polecam bezpośredni kontakt z Winomanem.

Kartę win znaleźć można na oficjalnej stronie fb winoteki WINOMAN.

Nie wyrabiam z czasemza kilka dni urlop może na nim uda mi się nadgonić relacje ... Winoman ma duuuże szanse na zajęcie godnego miejsca w Krakowie, muszę tylko podejść kiedyś w luźny dzień, bo opisywanego "klimatu" na degustacji nie znalazłem, surowy klimat tak ... ale takiego "winiarskiego" jak w Klimatach Południa zdecydowanie nie znalazłem ..., ale na prawdę jestem na TAK :)

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.